Seren Serengil kimdir?

13 Ağustos 2018 Pazartesi - 11:04 | Son Güncelleme : 13 08 2018 - 11:11

Seren Serengil kimdir? Sorusunun yanıtı merak ediliyor ve sıkça araştırılıyor. Dün Bodrum'da Yaşar İpek ile düğün yapan Seren Serengil'in 2 parçadan oluşan gelinliği oldukça dikkat çekti. İşte Seren Serengil hakkında merak edilenler...


Seren Serengil kimdir? Sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Yaşar İpek'le düğün yapan Seren Serengil'in gelinliği gündemde çok konuşulan konular arasında yerini aldı. İşte tüm detaylar...

SEREN SERENGİL KİMDİR?
 
06 Nisan 1976 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Seren Serengil, Yeşilçam tarihinin gelmiş geçmiş en komik karakterlerini canlandıran Öztürk Serengil'in kızıdır. Annesi Nevin Teoman ile babasının ayrılığına henüz 4 yaşındayken tanık olan Seren Serengil, annesinin yanında büyümüştür. Çocukluğu Nişantaşı'nda geçen Serengil, almış olduğu bale ve piyano dersleri ile sanat camiasına girişinin temellerini atmış oldu.
 
İstanbul Yıldız Koleji'nde aldığı lisans eğitimini İngiltere ve İsviçre'de tamamlayan Serengil, anneannesinin İtalyan olması sebebiyle farklı kültürlere tanıklık etmiştir. Eğitim konusunda annesi Nevin Teoaman'ın sıkı bir baskısına maruz kalan Serengil, İsviçre'nin Montrö kentinde sadece rahibelerin olduğu bir köyde eğitim almıştır. Burada sadece iki yıl dayanabilen genç kız, 16 yaşında Türkiye'de sahnelere adım atmıştır. Bu yaşta sahneye çıkması, dönemin en geç assolisti olmasına imkan tanımıştır. İbrahim Tatlıses, Emrah gibi gözde sanatçılarla sahneye çıkmış ve adından söz ettirmeye başlamıştır.
 
Bir süre sonra dizi sektöründe de atılımda bulunan Serengil, Emrah ile projelerde bulunmuştur. İlk dizi projesi ise 1990 yılında Mehmet Aslantuğ ile TRT 1 ekranlarında rol aldığı "Başka Olur Ağaların Düğünü" olmuştur.