Şehir hastanesinde "hastaya özel menü" hizmeti

AA |  08 Mart 2019 Cuma - 14:50 | Son Güncelleme : 08 03 2019 - 14:50

Kayseri Şehir Hastanesinde, "Hasta-Kimlik-Yemek Tipi Doğrulama Modülü" uygulamasıyla hastaya özel yemek hizmeti veriliyor.


Kayseri Şehir Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, hastalar için  yemek yapımında kullanılan tüm ürünler diyetisyen ve gıda mühendisleri tarafından  belirlenerek, teslim alınışından saklanmasına, temizlenmesine, doğranmasına ve  pişirilmesine kadar her süreç titizlikle takip ediliyor ve hastalara kaliteli  yemek hizmeti veriliyor.
 
Lezzet ve sunumdaki özenin yanı sıra hastalara diyetisyenler  tarafından belirlenen "kişiye özel" hazırlanmış menüler sunuluyor.
 
Beslenmede hasta güvenliğini tehlikeye atacak riskleri ortadan  kaldıran bu sistemde, hasta diyetine göre özel olarak hazırlanan yemeklerin  sunumu, hasta bilgilerini içeren barkodlu tepsilerle yapılıyor.
 
Hasta bilgilerini içeren barkodun yapıştırıldığı tepsilere konulan  yemekler, görevli tarafından hastanın kolundaki tanıtım bilekliğinde bulunan  barkodla eşleştirildikten sonra hastaya teslim ediliyor. Herhangi bir eşleşme  hatasında ise sistem uyarı veriyor.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen hazır yemek firması bölge  yöneticisi Uğur Palamut, hastane personeline, tedavi gören hastalara ve  yakınlarına sunulan yemeklerin büyük bir titizlik ve özenle hazırlandığını  bildirdi.
 
 Yatan hastaların diyetlerinin doktorlar ve diyetisyenler tarafından  belirlendiğini ifade eden Palamut, şu bilgileri verdi:
 
"Sonrasında bu yemek listelerinin sistemimize girişi yapılır.  Sistemden çektiğimiz verilerde hastanın oda numarası, ismi, diyeti hepsi  ayrıntılı bir şekilde yazar. Aynı zamanda kullanmış olduğumuz sistemde her  hastanın diyeti kendisine özgüdür. Hasta tepsisine yapıştırılan barkodla  bileğindeki barkod el terminal cihazlarımız yardımıyla eşleştirilerek, doğru  yemeğin doğru hastaya doğru zamanda ulaşması sağlanır."
 

ETİKETLER