Şehir hastaneleri personel alımı 2020! Şehir hastanelerine 5865 işçi ile 8635 sağlık personeli alımı yapılacak! Personel alımı nasıl ve nereden yapılır?

23 Nisan 2020 Perşembe - 14:07 | Son Güncelleme : 23 04 2020 - 15:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, üniversiteye bağlı kamu hastanelerinde ve şehir hastanelerinde ki hizmeti arttırmak için yeni istihdam kadrolarının açılacağını duyurmasından ardından, YÖK başkanlığı şehir hastanelerine kaç işçi ve kaç sağlık personeli alımı yapılacağını açıkladı.


Şehir hastanelerine ve üniversiteye bağlı kamu hastanelerine 5865 işçi alımı ve 8635 sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. İşçi alımı başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online olarak yapılması bekleniyor. Sağlık personeli alımı başvuruların ise, ÖSYM üzerinden yayınlanacak yerleştirme kılavuzu ile yapılacağı belirtiliyor. 14 bin 500 personel alımı yapılacak olan şehir hastanelerinde görev alacak personeller daimi olarak istihdam edilecek. Peki şehir hastanelerine personel alımı hangi kadrolara yapılacak? Şehir hastaneleri personel alımı nasıl yapılır?

YÖK Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda, şehir hastaneleri ve kamu üniversitelerine bağlı hastanelerde daimi olarak istihdam edilmek üzere 5865 işçi alımı ve 8635 sağlık personeli alımı olmak üzere toplam 14 bin 500 hastane personelinin alınacağını duyurdu.

ŞEHİR HASTANELERİNE PERSONEL ALIMI HANGİ KADROLARA YAPILACAK?

5814 Hemşire, 1130 Sağlık Teknikeri, 295 Röntgen Teknisyeni, 247 Laborant, 219 Ebe, 129 Fizyoterapist, 118 Eczacı, 101 Diyetisyen, 89 Psikolog, 87 Biyolog ve çeşitli unvanlarda 406 adet olmak üzere toplam 8635 sözleşmeli personel, ayrıca 5865 adet çeşitli unvanlarda sürekli işçi kadrosuna alımlar yapılacak.

ŞEHİR HASTANELERİ PERSONEL ALIMI NASIL YAPILIR VE NE ZAMAN YAPILACAK?

YÖK Başkanı Yekta Saraç, başvuruların ne zaman olacağına dair net bir tarih vermedi ama, Koronavirüs pandemisinin artmasından dolayı, sağlık hizmetinde yaşanılabilecek aksaklıklara karşı en kısa zamanda başvuruların başlanacağı belirtildi. Yapılan açıklamalar ışığında önümüzde ki hafta da tercih kılavuzunun yayınlanması bekleniyor.

İşçi alımı başvuruları, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası olan iskur.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılması beklenirken, sağlık personeli alımı başvurularının, ÖSYM’nin yayınlayacağı tercih kılavuzu ile yapılacağı belirtiliyor.

Hangi mesleklerden ve hangi öğrenim düzeylerinden işçi alımı yapılacağına dair geniş bilgiler, önümüzdeki hata İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanacağı ve adayların, belirtilen meslek kodlarına girerek başvurularını yapabilecekleri.