Sedat Peker suç örgütüne operasyon! 5 ilde çok sayıda gözaltı var...

AA |  09 Nisan 2021 Cuma - 7:18 | Son Güncelleme : 09 04 2021 - 9:07

İstanbul merkezli 5 ilde, Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 63 kişiye yönelik "organize suç örgütü" operasyonu başlatıldı.


İstanbul merkezli 5 ilde, Sedat Peker'in elebaşı olduğu belirtilen  organize suç örgütüne yönelik operasyon. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri,  kent genelinde faaliyet gösteren ve "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak",  "nitelikli yağma", "gasp", "rüşvet", "yaralama", "tehdit" ile "kişiyi  hürriyetinden yoksun kılma" gibi birçok suça karıştığı belirlenen şüphelilerin  yakalanmasına yönelik çalışma başlattı.
 
 Söz konusu soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunan ve  Sedat Peker'in de elebaşı olduğu belirtilen 63 kişinin yakalanmasına yönelik  İstanbul merkezli 5 ilde 121 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. İnsansız hava araçlarıyla keşif yapılan ve özel harekat ekiplerinin de  destek verdiği operasyonda çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı, adreslerde  aramaların devam ettiği belirtildi.  Ayrıca, Sedat Peker'in yurt dışında bulunduğu ifade edildi.
 
49 GÖZALTI
İnsansız hava araçlarıyla keşif yapılan ve özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonda 49 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi ve çelik yelek ele geçirildi.Elde edilen yeni deliller neticesinde Sakarya ve Konya'da da bazı adreslere operasyonların düzenlendiği öğrenildi.Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünün ardından emniyet müdürlüğüne götürüldü.
Peker'in Beykoz'daki villasına da sabah saatlerinde polis geldi. Ekipler villaya giderek arama başlattı. Villadaki araçlarda da arama yapıldı Polis, villadaki lüks cipi de didik didik aradı.