Sedanur Güzel'in ölümüyle ilgili yayın yasağı

AA |  24 Eylül 2018 Pazartesi - 18:02 | Son Güncelleme : 24 09 2018 - 18:02

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, "Sedanur Güzel'in ölü bulunmasına ilişkin Kağızman Sulh Ceza Mahkemesince yayın yasağı kararı alınmıştır" açıklamasında bulundu.


Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, "Sedanur  Güzel'in ölü bulunmasına ilişkin Kağızman Sulh Ceza Mahkemesince yayın yasağı  kararı alınmıştır." dedi. 
 
Camgöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kağızman ilçesi Paslı  köyünde Sedanur Güzel'in ölü olarak bulunmasına ilişkin Kağızman Cumhuriyet  Başsavcılığı tarafından, fail ya da faillerin yakalanması için soruşturma  başlatıldığını belirtti.
 
Soruşturmanın devam ettiğini dile getiren Camgöz, "Sedanur Güzel'in  ölü bulunmasına ilişkin Kağızman Sulh Ceza Mahkemesince yayın yasağı kararı  alınmıştır." diye konuştu.
 
Kağızman Sulh Ceza Mahkemesinin yayın yasağına ilişkin kararında şu  ifadelere yer verildi:
 
"Yazılı ve görsel basın ile internet medyasında olaya iştirak etme  şüphesi bulunan kişilerle ilgili birtakım bilgilerin yayınlandığının müşahade  edildiği, bu durumun soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesine engel  olduğu göz önüne alındığında, 5189 sayılı yasanın 3/2 maddesindeki koşulların  oluştuğu anlaşıldığından, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası  kapsamı hakkında yazılı, görsel, eleştiri ve sosyal medya ile internet ortamında  her türlü haber, röportaj ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar  verildi."

ETİKETLER