Sebze meyve fiyatları için mobil tanzim satışı başladı!

AA |  10 Şubat 2019 Pazar - 14:14 | Son Güncelleme : 10 02 2019 - 16:04

Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul'daki ilk mobil tanzim satış noktası Gaziosmanpaşa'da hayata geçirildi.


Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, mobil tanzim satış  noktası açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın artan  sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için hayata geçirdiği tanzim satış noktası  projesi kapsamında İstanbul'daki ilk mobil tanzim satış noktasını hayata  geçirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.
 
Usta, sebze ve meyvenin direkt üreticiden, tüketiciye erişmesi için  belediye olarak sorumluklarını yerine getireceklerini belirterek, satış  noktaların pazar ve marketlerdeki fiyatları indireceğini, fiyatların  vatandaşların alım gücüne uygun olduğunu vurguladı.
 
Haftanın belirli günlerinde her mahalleye sırayla mobil tanzim satış  aracının gideceğini ifade eden Usta, hangi mahallede hangi gün satış olacağını  belediyenin sosyal medya hesaplarından bildireceklerini ve hiçbir kar uygulamadan  ürünlerin satışını gerçekleştireceklerini dile getirdi.
 
Usta, mobil tanzim satış noktalarında plastik poşet yerine doğa dostu  bez çanta kullanarak sıfır atık projesine de destek vermeye devam edeceklerini  ifade etti.
 
Pazardan alışveriş yapmak yerine mobil tanzim satış noktasını tercih  eden vatandaşlardan Ali Osman Gökkaya, projenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayata geçirdiği tanzim satış noktaları için teşekkür  etti.
 
 
Emekli Sare Özcan ise pazar ve marketlerde fiyatların çok yüksek  olduğunu, tanzim satış noktalarında ise taze ve ucuza sebze meyve alacakları için  mutlu olduklarını anlattı.
 
İsmet Kahraman ise tanzim satış noktasında alışveriş yaparak uygun  fiyatlara ürün almanın vatandaşın yüzünü güldürdüğünü aktararak, tüketicilere  alternatif oluşturulmasının doğru bir karar olduğunu belirtti.
 
Makbule Keser isimli vatandaş ise tanzim noktasında yaptığı alışveriş  sonrası çantasında bulunan ürünleri göstererek uygun fiyatlara kaliteli ürünler  alabildiği için mutlu olduğunu kaydetti.
 
Son zamanda artan sebze ve meyve fiyatlarına alternatif olarak  geliştirilen mobil tanzim satış noktaları ile vatandaşlar daha uygun fiyatlara  sebze ve meyve alışverişi yapabilecek.
 
Projenin ilk etabında İstanbul'da 50, Ankara'da ise 30 tanzim satış  noktası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla hizmete sunuldu.
 
"50 NOKTADA SATIŞ YAPILACAK"
 
Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası hayata geçirilecek.
 
İBB GENEL SEKRETERLİĞİ AÇIKLADI: 34 İLÇEDE 50 NOKTADA SATIŞ YAPILACAK
 
Aksaray Meydanı'nda kurulan mobil tanzim satış noktasında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, enflasyonla topyekün mücadele adına Tarım ve Orman Bakanlığı desteğiyle İstanbul'un 50 noktasında büyük çadırlarda vatandaşlara sebze meyve satışı gerçekleştireceklerini kaydetti.
 
"FİYAT AYNEN İSTANBULLUYA YANSIYACAK"
 
Baraçlı, "Bizler bu uygulamamızı gerçekleştirirken tarladan toplanan ürünün fiyatının aynen İstanbul'daki vatandaşlarımıza yansıtılması için çaba sarf edeceğiz.'' dedi.
 
"Tüm ekip arkadaşlarımız, zabıta ve halkla ilişkiler ekibimiz öncülüğünde satışlarımızı bu noktalarda gerçekleştireceğiz" diyen Baraçlı, ürünlerin kalitelerinin ön planda olacağını, amacın enflasyonla mücadele ederek vatandaşın temiz ve lezzetli ürünleri almasını sağlamak olduğunu vurguladı.
 
Baraçlı, "Önümüzdeki hafta İstanbul'daki 50 tanzim satış noktasında vatandaşın sebze ve meyve fiyatları ile ilgili problemlerini ortadan kaldırmak için ilk etapta domates, salatalık, ıspanak, patates, soğan, patlıcan ve biber olmak üzere çalışmalarımız başlayacak." değerlendirmesini yaptı.
 
Satış noktalarındaki tüm araçlarda BELTUR görevlileri olacağı öğrenilirken, Arnavutköy, Adalar, Şile, Silivri ve Çatalca'da üreticilik yapıldığı için bu 5 ilçede satış olmayacağı belirtildi.