Savunma sanayisi ihracat fırsatları için Kuveyt'te

AA |  07 Aralık 2019 Cumartesi - 17:10 | Son Güncelleme : 07 12 2019 - 17:10

Türk kara platformlarını tercih eden Kuveyt başta olmak üzere Körfez ülkeleriyle iş birliği potansiyelinin yeni projelerle geliştirilmesi ve derinleştirilmesi hedefleniyor.


Türk savunma sanayisi firmaları, yeni  fırsat ve iş birliği imkanları için Kuveyt'te düzenlenen Körfez Savunma ve  Havacılık Fuarı'na (GDA 2019) katılacak. 
 
Türkiye, 10-12 Aralık'ta  Kuveyt'te düzenlenecek GDA 2019'a, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı  koordinasyonu ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI)  desteğiyle 20 firmayla katılım sağlayacak.
  
Fuarda, ARES Shipyard, Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT),  ATA Silah Sanayi, DEARSAN Shipyard, DESAN, HAVELSAN, Makina ve Kimya Endüstrisi  Kurumu, MilSOFT Yazılım Teknolojileri, Nurol Makina, Ortem Elektronik, Otokar,  Otonom Teknoloji, SİMSOFT, SSI, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret  AŞ, TAIS Shipyard, TİSAŞ-Trabzon Silah, TÜBİTAK BİLGEM, Yonca-Onuk ve ZSR  tarafından Körfez ülkeleri başta olmak üzere bütün katılımcılara ürün ve  hizmetler tanıtılacak.
 
Türk şirketlerinin tanıtacağı ürünler arasında zırhlı araç  platformları, insansız çeşitli kara ve hava araçları, deniz sistemleri, silah  sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, lojistik destek  ürünleri yer alacak.
 
Fuar sırasında Türk resmi delegasyonunca fuara katılım sağlayan ülke  delegasyonlarıyla görüşmeler gerçekleştirilecek.
 
Kuveyt ile iş birliğine verilen önem
 
Teknolojisi ve kalitesiyle kendisini ispatlayan Türk savunma sanayisi,  Körfez ülkeleri başta olmak üzere dünya çapında pek çok ülkeyle iş birliği  projeleri ve ortak girişim modelleri gerçekleştirme başarısını gösterdi.
 
Kuveyt ile son yıllarda özellikle kara platformları alanında başarılı  iş birliği projelerine imza atıldı. Otokar'ın ürettiği iç güvenlik araçları ve  Nurol Makina'nın Ejder TOMA'ları Kuveyt güvenlik güçlerinin envanterine girdi. Bu  kapsamda, Türk savunma sanayi firmalarıyla Kuveyt arasındaki iş birliği  potansiyelinin yeni projelerle geliştirilmesi ve derinleştirilmesi hedefleniyor.
 
Fuarda, Türk milli standında başta Kuveyt askeri yetkilileri olmak  üzere fuar katılımcılarına kabiliyetlerine ilişkin bilgi sunulacak ve iş birliği  imkanları masaya yatırılacak. Türk firmalarının Kuveyt fuarına sağladığı yoğun  katılım ve gösterdiği ilgi Kuveyt ile iş birliğine verilen önemin göstergesi  olarak değerlendiriliyor.

ETİKETLER

Kuveyt Körfez Teknoloji