Salih Mirzabeyoğlu, Necip Fazıl Kısakürek’in yanına defnedilecek

17 Mayıs 2018 Perşembe - 11:48 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 11:48

Hayatını kaybeden Salih Mirzabeyoğlu'nun vasiyeti yerine getirilecek ve Eyüpsultan mezarlığında Üstad Necip Fazıl'ın yanına defnedilecek.


Hayatını kaybeden kamuoyunda ‘Salih Mirzabeyoğlu’ olarak tanınan Salih İzzet Erdiş’in özel vasiyeti Eyüp Sultan mezarlığında Üstad Necip Fazıl'ın yanına defnedilecek.“Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek” suçlamasıyla İBDA-C davasında yargılanan ve 16 yıl cezaevinde yatan Salih İzzet Erdiş, 4 Mayıs’ta Yalova’daki evinde rahatsızlanarak Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Beyin kanaması geçirdiği saptanan Erdiş’in 7 Mayıs’ta beyin ölümü gerçekleşti. İstanbul’daki Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledilen Erdiş’in dün organ fonksiyonları da durdu.
 
VASİYETİ YERİNE GETİRİLİYOR
 
Cenaze, hastaneden alınarak İstanbul Üsküdar’daki evine götürüldü. Vasiyeti gereği evde bekletilecek olan Salih İzzet Erdiş için yarın ikindi vakti Fatih Camisi’nde cenaze töreni düzenlenecek, ardından Eyüp Mezarlığı’nda, şair Necip Fazıl Kısakürek’in mezarının yanında toprağa verilecek.

ETİKETLER