Sakıp Sabancı anıldı!

DHA |  10 Nisan 2012 Salı - 14:39 | Son Güncelleme : 10 04 2012 - 14:39


İŞ adamı Sakıp Sabancı, ölümünün 8. yılında Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı.

Sakıp Sabancı’nın Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Kurtul, Sakıp Sabancı’nın kızı Sevil Sabancı, torunu Melisa Tapan, iş adamı Yılmaz Ulusoy ve yakınları katıldı. Törende konuşan Zafer Kurtul, "O, çok başarılı bir iş adamı olmasının yanı sıra geniş görüşlü bir vizyonerdi" dedi.

Kurtul, Sabancı’nın "Değişen ve Gelişen Türkiye" kitabında yazdıklarının, bugüne ışık tuttuğunu anlattı. Kurtul, "Tam bir halk adamıydı ve işte bu yüzden de halkının gönlünde ’Sakıp Ağa’ olarak taht kurdu. Biz Sabancı topluluğu olarak, Sakıp Bey’in hatırasını yaşatmanın, ülkemizin ekonomisini ve toplumsal yaşantısını geliştirmekten geçtiğinin bilinciyle çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kur’an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından, Melisa Tapan ile Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, Dilek Sabancı Ticaret Meslek Lisesi ve Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu öğrencileri tarafından, Sabancı’nın mezarına çiçek bırakıldı.

ETİKETLER

sabancı anma