Sağlık Bakanlığı 3 bin 250 sözleşmeli personel alacak! Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 şartları neler, kılavuz ne zaman yayımlanacak?

15 Haziran 2020 Pazartesi - 16:40 | Son Güncelleme : 15 06 2020 - 16:40

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İstanbul’daki sağlık tesislerimizde istihdam edilmek üzere, 3 bin 250 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bakan Koca, sözleşmeli sağlık personeli ve işçi alımı için Bakanlığın, ÖSYM'nin ve İŞKUR'un internet sitelerinin takip edilmesini istedi.


Sağlık Bakanlığı'na 3 bin 250 sözleşmeli personel alınacak. Bakan  Fahrettin Koca'nın imzasıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada alınacak personele ilişkin detaylar açıklandı. İşet o açıklama: 
İstanbul’daki sağlık tesislerimizde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.
 
Alımlar, 2 bin 302’si hemşire ve 606’sı sağlık teknikeri olmak üzere ebe, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist ve sosyal çalışmacı unvanlarında olacak.
 
Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlandıktan sonra adaylar tercihlerini 16 Haziran – 22 Haziran 2020 tarihleri arasında yapabilecek.
 
Sözleşmeli sağlık personeli alımı duyurusu için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet sitelerini takip ediniz.
 
Ayrıca, 108’i temizlik hizmetleri, 113’ü bakım ve onarım hizmetleri ve 29’u koruma ve güvenlik hizmetlerinde görev yapmak üzere 250 sürekli işçi alıyoruz.
 
İşçi alım duyurusu için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İŞKUR internet sitelerini takip ediniz.
 
Yeni atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun.