Sağlık Bakanlığı açıkladı! İşte aşıda öncelikli meslek grupları...

14 Ocak 2021 Perşembe - 13:24 | Son Güncelleme : 14 01 2021 - 13:54

Sağlık Bakanlığı covid19asi.saglik.gov.tr adresinde aşı olacak meslek gruplarının sıralı listesini paylaştı. Koronavirüs aşıları 4 aşamada gerçekleştirilecek. önce sağlık çalışanları aşılanacak. Birinci aşamada 65 yaş üzeri ikinci aşamada polis, asker öğretmen, zabıta ve yargı çalışanları aşılanacak. 3. Aşamada 18-49 yaş arasında kronik hastalar 4. Aşamada zamanında aşı yaptırmayan aşılanacak. Öte yandan Sağlık Bakanı Koca "Şu an itibarıyla birinci doz aşısını olan sağlık çalışanı sayısı 100 bini geçti." açıklamasını yaptı.


Sağlık Bakanlığı covid19asi.saglik.gov.tr adresinde aşı olacak meslek gruplarının sıralı listesini paylaştı. Listenin yayınladığı sayfada, "Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplara sırasıyla uygulanacaktır" açıklaması yapıldı.
 
Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Şu an itibarıyla birinci doz aşısını olan sağlık  çalışanı sayısı 100 bini geçti. Türkiye aşı programı uygulamakta güçlü bir alt yapıya sahiptir. Bu güce inanan, destek veren herkese teşekkür ederim" açıklamasında bulundu.
 
Aşıda öncelikli meslek grupları netleşti: