Gazetevatan.com » Yazarlar » TEOG günü gününe çalışmaya yönlendiren bir sistem

TEOG günü gününe çalışmaya yönlendiren bir sistem

27 Kasım 2015 Cuma


 
Fen Bilgisi ve Teknoloji: Beklenmedik tarzda herhangi bir soru gelmedi. MEB müfredata uygun bir şekilde soruları hazırladı. Genel olarak bakıldığında bu sınavda 1-2 soru ayırt ediciydi. Diğer sorular günün gününe çalışan her öğrencinin rahatlıkla çözebileceği seviyedeydi.
 
İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük: MEB bu sene sitesinde sınav için örnek sorular yayınladı. bu soruları çözen öğrenciler bu soruları rahatlıkla çözmüştür. Sorular genel olarak yorum ağırlıklıydı. Ermeni Tehciri ile ilgili olarak tartışılan bir soru var. Ama şuanda onun hakkında yorum yapmak doğru olmaz. MEB bir yanlışlık varsa zaten bunu dikkate alır ve öğrencilerin mağdur olmamasdı için gerekli düzeltmeler yapılır.
 
İngilizce: İngilizce sınavı, MEB müferdatına uygun hazırlanmış. Boşluk doldurma, cümle tamamlama üzerine hazırlanan sorular öğrencilerin geneli için kolaydı.
 
Bu dönem gerçekleşen sınavlar ğrencileri genel olarak zorlamadı. MEB tarafından müfredata uygun hazırlanan sorular ve MEB’in sitede yayınladığı örnek sorular öğrenciler için yol gösterici oldu. Adaylar aynı tempoda çalışmaya devam ederse Nisan ayında gerçekleşecek sınavda onlar için rahat bir sınav olacaktır. TEOG sistemi öğrencileri günü gününe çalışmaya yönlendiren bir sistem. Eğer öğrenciler disiplini elden bırakmazlarsa hedeflerine ulaşmakta sıkıntı çekmezler.