S&P, THY'nin kredi notunu negatif izlemeden çıkardı

AA |  28 Haziran 2018 Perşembe - 12:33 | Son Güncelleme : 28 06 2018 - 12:33

Standart & Poor’s'tan yapılan açıklamada THY’nin "BB-" olan kredi notunun negatif izlemeden çıkarılarak teyit edildiği bildirildi.


Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standart &  Poor’s (S&P), Türk Hava Yolları’nın (THY) kredi notunu negatif izlemeden  çıkardığını duyurdu.Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada THY’nin "BB-"  olan kredi notunun negatif izlemeden çıkarılarak teyit edildiği, not görünümünün  ise “durağan” olarak belirlendiği bildirildi.
 
 Açıklamada THY’nin zorlu 2016 yılından sonra, geçen yıl güçlü  operasyonel sonuçlar elde ettiği vurgulandı. Açıklamada, ön rezervasyonlar ve Türk turizmindeki iyileşmenin  etkisiyle şirketin güçlü EBITDA (faiz, verg, amortisman öncesi kar)   performansının 2018 yılında da devam etmesinin öngörüldüğü de bildirildi. THY'nin bağımsız kredibilitesinin iyileştiğine vurgu yapılan  açıklamada, durağan görünümün şirketin 2018 yılında güçlü kar elde edeceğine  ilişkin beklentiyi yansıttığı kaydedildi.    
 
Açıklamada ayrıca önümüzdeki dönemde havayolları trafiğinde devam eden  iyileşmenin artan yakıt fiyatları ve sermaye harcamalarını dengelemesinin  beklendiği belirtildi.
 
    
 

ETİKETLER