Rus turistler Türkiye'de tatil planlıyor

AA |  29 Mayıs 2020 Cuma - 22:28 | Son Güncelleme : 29 05 2020 - 22:35

Rus tatilcilerin Travelata turizm ajansının sitesinde bu ay yaptıkları tatil aramalarında yüzde 43’lük payla Türkiye açık ara birinci oldu


Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle  uygulanan kısıtlamalara rağmen Rus turistler Türkiye’de tatil planları yapıyor. 
 
Rus Kommersant gazetesinin “Rus turistlerin ruhu Türkiye’de” başlıklı  haberine göre, Rus turistler Kovid-19 nedeniyle uygulanan ulaşım ve karantina  tedbirlerine rağmen tatil planları yapmaya devam ediyor.
 
 
Habere göre, Rus tatilcilerin Travelata turizm ajansının sitesinde bu  ay yaptıkları tatil aramalarında yüzde 43’lük payla Türkiye açık ara birinci  olurken, Rusya ise yüzde 28’lik payla en çok araştırılan ikinci ülke oldu.
 
Söz konusu dönemde Tayland yüzde 8 paya sahip olurken, dördüncü sırada  yüzde 5 payla Tunus yer aldı.
 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir süre önce yaptığı  açıklamada, haziran ortalarından sonra dış turizmin belli ülkelerde başlamasının  beklendiğini söylemişti.
 
Rusya, geçen yıl Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler  sıralamasında 7 milyon 17 bin 657 ziyaretçiyle birinci sırada yer almıştı. 
 

ETİKETLER

Rusya Rus turist turizm