Rus sevgili yakalattı! Polis otel odasında bastı...

05 Eylül 2018 Çarşamba - 16:47 | Son Güncelleme : 05 09 2018 - 16:47

Şişli’de, geçtiğimiz Temmuz ayında yaşanan olayda, reklamcı arkadaşlarını gasp etmek için tuttukları Tarkan E., kendisini tutanlardan birini ve reklamcıyı silahla vurarak 500 bin TL para ile kayıplara karışmıştı. Polis, Tarkan E'nin Rus sevgili edindiğini öğrenince, bu bilgiden yola çıkarak birlikte kaldıkları otel odasını bastı. Tarkan E. gözaltına alındı.


 
Geçtiğimiz Temmuz ayında, Şişli'de reklamıcılık yapan E.Y, yanında 500 bin TL'lik çeki olduğunu, bankadan parayı çekeceğini söyleyerek, parayı aldıktan sonra herhangi bir aksilik olmaması için arkadaşlarından yardım istedi. E.Y'nin arkadaşları, bu isteğin hemen ardından bir araya gelerek bir plan yaptı. E.Y'nin arkadaşları O.Ö, Ö.G ve Y.A, bir gaspçı kiraladı. Gaspçıya paranın çekileceği banka ve güzergah bilgileri verild
 
E.Y, önceki gün, herşeyden habersiz gasp planının içindeki Y.A'yı yanına alarak PERPA Ticaret Merkezinin yanındaki banka şubesine gitti. Bankadan parayı poşet içinde aldı ve dışarı çıkarak otomobile bindi. İddiaya göre, planın içindeki Ö.G, gaspçıyı motorsikletle yol güzergahına getirdi. Kask takan gaspçı, otomobilin önünü kesti ve peş peşe ateş etmeye başladı. Aracın içindeki E.Y göğsünden, Y.A. da başından hafif yaralandı. Araçtan 500 bin TL'yi alan gaspçı kayıplara karışırken, Y.A hastanedeki tedavisinin ardından ifade için Asayiş Şube Gasp Büro Amirliğine götürüldü.
 
E.Y, hastanede yoğun bakımda tedavi olurken, polisin dikkatini koridorda sürekli telefonla görüşen bir kişi  çekti. E.Y'yi tanıdığı belirlenen ve şüpheli hareketlerde bulunan O.Ö. gözaltına alındı. O.Ö ve Y.A'nın sorgusunda bütün plan ortaya çıkarıldı. Polis, gaspçıyı olay yerine bırakan Ö.G'yi de gözaltına aldı.
 
Emniyette sorguya alınan Y.A'nın, gaspçıya yönelik, "Bunu bize nasıl yaptı anlamıyorum." dediği öne sürülürken, O.Ö'nun ifadesinde “Biz Ö.G'ye, ateş eden kişiyi sadece verdiğimiz adrese motorla götür dedik. O da götürmüş sonra oradan ayrılmış. Daha sonra iki arkadaşımızı da vurup kaçmış.” dediği öne sürüldü. Ö.G savcılıktan serbest kalırken, Y.A ve O.Ö, Emniyetteki sorgularının ardından çıkarıldıkları adliyede adli kontrol kararıyla serbest kaldı. Savcının itirazı üzerine Y.A ve O.Ö hakkında yakalama kararı çıktı.
 
Asayiş Şube Gasp Büro ekipleri, haklarında yakalama çıkan Y.A ve O.Ö'yü yakalamak için çalışma yürütürken bir yandan da Temmuz ayındaki operasyonda yapılan aramalara rağmen bulunamayan gaspçı Tarkan E'nin izini sürmeye devam etti. Tarkan E'nin bir hafta önce Rus bir kadınla tanıştığı belirlendi. Rus sevgilinin kimlik bilgilerine ulaşan ekipler, Tarkan E. ve Rus sevgilisinin Yenibosna'da bir otel odasında kaldığı belirlendi. Yakalanmamak için cep telefonu kullanmayan Tarkan E'nin Rus sevgilisiyle kaldığı otel odası dün akşam saatlerinde basıldı. Tarkan E. gözaltına alındı. Emniyette susma hakkını kullanan Tarkan E, adliyeye çıkarıldı. Tarkan E'nin 2011 yılında polise el bombalı saldırı düzenlediği ortaya çıkmıştı.
 

ETİKETLER