RTÜK, yapımcılarla şiddet sahnelerini görüşecek

AA |  28 Ağustos 2019 Çarşamba - 17:21 | Son Güncelleme : 28 08 2019 - 17:24

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, dizi ve film yapımcılarıyla bir araya gelerek dizilerdeki kadına yönelik şiddet ve istismar konusunu masaya yatıracak.


 Dizi ve filmlerde şiddet sahnelerine yönelik RTÜK Başkanı Ebubekir  Şahin ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde  dizi ve film yapımcılarıyla bir araya gelecek.  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 6 Eylül Cuma günü  gerçekleştirilecek olan toplantının ana başlığı kadına yönelik şiddet  sahnelerinin dizi ve filmlerde yer alması olacak.  Yaklaşık 40 dizi ve film yapımcısının katılacağı toplantıda,  ekranlardaki kadına yönelik şiddetin haricinde, şiddet içeren her türlü sahneler,  ürün yerleştirme uygulamaları, dizilerdeki uyuşturucuya ve alkole özendirme  sahneleri gibi konular da masaya yatırılacak.
 
 İnternet dizilerindeki şiddet sahneleri de ele alınacak
 
Dizi yapımcılarının tamamına yakının katılacağı toplantıda, internet  platformlarına dizi yapan yapımcılar da görüşmede yer alacak. Televizyondaki  dizilerin yanı sıra internet platformlarındaki dizilerin içeriğindeki şiddet  sahneleri de ele alınacak. İnternet üzerinden yayın yapan dizilerdeki şiddet  sahneleri, uyuşturucuya özendirme gibi konular da görüşülecek.

ETİKETLER