Robotun fendi erkeği yendi

Burak Kara |  14 Ocak 2018 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 14 01 2018 - 2:30

Günlük rutinlerimizi tek tek üstlenmeye yönelen robotlar yatak odamıza girmek üzere. Uzmanlar uyarıyor: Günümüzün konformist erkekleri endişelenmeli, seks robotları erkekleri tahtından edecek!


Teknolojideki gelişmelere bakılırsa dünya, bilim-kurgu filmlerindeki gibi robotların istilasına uğramak üzere... Endüstriden, ev işlerine, insan hayatının günlük rutinlerini tek tek üstlenmeye yönelen robotlar yatak odamıza da girmek üzere.

Yunan mitolojisinde, kendi yaptığı heykele aşık olan heykeltraş Pygmalion, Galatea adındaki heykele can vermesi için aşk tanrıçası Afrodit’e gider. Afrodit bu isteği yerine getirince çift evlenip mutlu bir şekilde yaşar.... Geçtiğimiz günlerde benzer bir durum yaşandı. Ancak modern zamanların Pygmalion’ı bir heykeltraş değil bir mühendis!

Robotuyla evlenecek

Fransa’da yaşayan Lilly isimli bir kadın, kendi ürettiği robota aşık olduğunu ve onunla evlenmek istediğini açıkladı. İnsanlar ile fiziksel temastan hoşlanmadığını söyleyen Lilly, 19 yaşındayken robotlara karşı ilgisi olduğunu keşfetmiş. Robot uzmanı olan genç kadın, 3D yazıcı sayesinde bir robot üretmiş. InMoovator olarak adlandırdığı robotuna aşık olan Lilly, onunla evlenmek istiyor. Robotuna duyduğu aşkın saçma ya da garip olmadığını söyleyen Lilly, ailesinin ve arkadaşlarının da tercihine saygı duyduğunu belirtiyor. Twitter hesabından “Tercihim ile gurur duyuyorum. Kimseyi incitmiyoruz ve oldukça mutluyuz” açıklaması yapan Lilly, Fransa’da robotlarla evlenme konusunda resmi bir yasanın çıkmasını bekliyor. Yapay zeka uzmanı Dr. David Levy, Londra’da düzenlenen bir konferansta bu konuyla ilgili ilginç açıklamalar yaptı. Levy’e göre insanlar 2050 yılı civarında robotlar ile evlenmeye de başlayacak.

Yapay zeka uzmanları, seks robotlarının yükselişi ile ilgili pek çok tahminde bulunuyor. Çok yakında hayatın sıradan bir parçası haline gelmesi beklenen bu robotlar zaman geçtikçe daha da insansı bir hale gelecek. Yapay zekanın da gelişmesi ile insanlarla seks yapmanın dışında iletişim de kurabilecek olan bu robotlar pek çok kişi için yalnızlığın paylaşıldığı bir partner haline gelecek ve bazı insanlar bu robotlara aşık olmaya başlayacak. İşte bu da günümüzde erkeklerin cinsel fantazilerini tatmin etmek için üretilen seks robotları, erkeklerin sonunu getirecek.

Kadınları şımartacak!

Harvard Üniversitesi’nde seks robotları üzerinde araştırma yapan matematikçi Dr. Cathy O’Neil, seks robotlarının erkekleri değil de kadınları mutlu edeceğini ve hatta erkekleri işlevsiz hale getireceğini iddia etti. Geleceğin kadınlarının bulaşıkları yıkayan erkek robotlar tarafından şımartılacağını söyleyen Dr. O’Neil, “Birine aşık olmak, onunla sevişmek en temel insani ihtiyaçlardır ama kadınlar bunların dışında ev işlerine yardım eden, görev paylaşımına katılan, hayatın zorluklarını hafifleten erkekleri ararlar. Bu tip erkekler malesef ortalıkta çok yok ama gelecekte hayatı paylaşabileceğiniz ve tabii seks de yapabileceğiniz erkek robotlar kadınların ihtiyaçlarını karşılayabilecek.’’

Hem yatakta iyi hem de bulaşıkları yıkıyor

Bugün dünyada beş üretici tarfından tasarlanan seks robotları 5 bin 500 ile 15 bin 500 dolar (20 ile 60 bin TL) arası bir fiyata satılıyor. Dr. O’Neil şu anda seks robotu pazarın yüzde 95’inin erkeklere hitap ettiğini ama zamanla bu erkek egemen durumun ortadan kalıp kadınların kullanımına doğru evrileceğini söylüyor. Ünlü matematikçi, “İşte o zaman günümüzün konformist erkekleri endişelenmeli” diyor ve ekliyor, “Yatakta çok iyi olan ama aynı zamanda kadınlara hayatın her alanında yardım eden robotlar erkekleri tahtından edecek. Bu robotları kadınlar yalnızca cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için değil, ev işlerinde onlara yardımcı olmaları için de tercih edecek.”

Biyonik penis teknolojisi
 
Realbotix adlı şirket bu yıl erkek seks robotlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Erkek robotlarda biyonik penis teknolojisi kullanılacak.
 

%95

Günümüzde seks robotu pazarın yüzde 95’i erkeklere hitap ediyor.

60 bin

Seks robotları 20 ile  60 bin TL arası bir fiyata satılıyor.
 
%20
 
Almanların yüzde 20’si seks robotu istiyor
 
Almanya’da yapılan bir araştırmada kadın ve erkeklere “Seks robotu satın almak ister misiniz?” sorusu yöneltildi. Soruyu cevaplayanların yüzde 20’si “Evet satın alabilirim, hatta seks robotuma da aşık olabilirim” cevabını verirken yüzde 50’lik bir kesim ise “Eşim ya da sevgilimi bir robotla seks yapmasına tahammül edemem” cevabını veriyor.
 

 


YAZARLAR Prof. Dr. Halim Hattat Prof. Dr. Halim Hattat
Penisin de “hisleri” var!
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Bahara merhaba diyen kitaplar
Ahmet Örs Ahmet Örs
Sosu bağlamak gerek…
Türkan Hiçyılmaz Türkan Hiçyılmaz
Çocuğa baskı yapmak okula uyum sürecini uzatır
Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan
Estetik dünyasında son gelişmeler
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta
Gıda intolerans testlerinin gerçek yüzü
Kürşad Zorlu Kürşad Zorlu
Bozkırda yeşeren başarı öyküsü…
Hasan Genç Hasan Genç
iPhone’larda Home tuşuna güle güle
Bahar Saygılı Bahar Saygılı
Federer’in şifreleri
Lütfü ÖZEL Lütfü ÖZEL
İşte karşınızda Selin Williams
Demet Sarova Demet Sarova
MasterChef’i sakın Ramsay görmesin!
Zeynep Kakınç Zeynep Kakınç
Bayram sofrasında büyük buluşma
Gül Yiğit Gül Yiğit
Mutlu ve başarılı insanların yaşam felsefesi
Güldeniz Ayral Güldeniz Ayral
Yeni jenerasyon modacılarımız
Murat Çelik Murat Çelik
İrlanda’nın ata sporu boks
Ayşe Kucuroğlu Ayşe Kucuroğlu
Ege’nin iki kardeş mutfağı buluştu
Ayşe Brav Ayşe Brav
Kınada şıklık yarışı
Berna Laçin Berna Laçin
Okullar açılırken veli dilekleri
Füsun Saka Füsun Saka
Tenten’den Birkin çantaya; Avrupa’yı Avrupa yapan değerler
Cem Ceminay Cem Ceminay
Çalıntı şarkıyı çalmışlar kopyasını yapmışlar
Teoman Hünal Teoman Hünal
Diyarbakır’ın eşsiz lezzetleri
Süha Derbent Süha Derbent
Yanı başınızdaki cennet Meis Adası
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Okunması gereken dünya klasikleri
Dr.Yasemin Bradley Dr.Yasemin Bradley
Sağlıklı oruç tutmanın yolları
Engin Akın Engin Akın
Korfu Adası'nda dalak dolması
Eylem Kaftan Eylem Kaftan
'Herkesin yarım kalmış hikayesi var'
Damla Doğan Damla Doğan
Aldırdığınız yağdan kök hücre üretiyorlar
Canan Tan Canan Tan
Şiddet mi, cinnet mi?
Güney Öztürk Güney Öztürk
21. yüzyılda ne ile karşı karşıyayız?
Barış Öztürk Barış Öztürk
75 yıllık efsane Jeep