Rising Star Türkiye yeni bölümü ile hız kesmeden geliyor!

16 Ağustos 2016 Salı - 15:18 | Son Güncelleme : 16 08 2016 - 15:43

TV8 ekranlarında yer alan program Rising Star Türkiye yeni bölüm sinyallerini verdi. Hız kesmeden yayına devam Rising Star Türkiye'de bu hafta da birbirinden farklı sesler yarışmaya devam edecek. İşte Rising Star Türkiye 10. yeni bölüm ile ilgili detaylar...


TV8 ekranlarında yayınlanan, izleyicilere adeta müzik şöleni sunan program Rising Star Türkiye yoluna dolu dizgin devam ediyor. Her hafta yeni bölümü ile ekranlarda yer alan Rising Star Türkiye'nin juri koltuklarında; İrem Derici, Mustafa Sandal, Yılmaz Morgül ve Emina Sandal yer alıyor. Rising Star Türkiye ekranlarda yer almaya devam ediyor...

RİSİNG STAR TÜRKİYE 10. BÖLÜM FRAGMANI İÇİN TIKLA

Rising Star Türkiye ses yarışması yeni bölümüyle canlı yayınla bu akşam saat 20.00'de TV8 ekranlarında.

Rising Star Türkiye'nin son bölümün Emina Sandal geceye damgasını vurdu!

TV8 ekranlarında yayınlanan Rising Star Türkiye programının son bölümüne Emina Sandal'ın dans şovu ve şarkısı damgasını vurdu.

 

Rising Star canlı yayınında 'Posle Mene' isimli söz ve müziği kendisine ait olan şarkıyı seslendiren Emina Sandal'ın performansı jüri üyeleri ve seyircilerden tam not aldı.
 
Emina Sandal, sözlerini kendisinin yazdığı Posle Mene şarkısını Rising Star'ın canlı yayınında seslendirdi... Emina Sandal'ın şarkısı ve performansı herkes tarafından çok beğenildi.
 
 
Emina Sandal kimdir?
 
Emina Jahovic Sandal d. 15 Ocak 1982, Novi Pazar)
 
Sırbistan'ın tarihi Sancak Bölgesi'nde doğan Boşnak&Sırp şarkıcı, dansçı besteci ve oyuncu. Ayrıca Türk "Fabrika" markası ve Makedon "Kara" markası için katalog modelliği[3] yapmıştır.
 
Basketbol oyuncusu Mirsad Türkcan'ın kız kardeşi, İki ülke ayrılmadan önce yapılan son yarışmanın kraliçesi, Sırbistan ve Karadağ Güzeli profesyonel manken Dina Dzankovic'in görümcesi, şarkıcı Mustafa Sandal'ın eşidir. Ülkesinde Emina Jahovic (Emina Yahoviç), Türkiye'de ise Emina Sandal ve Emina Türkcan olarak tanınır. Fakat Türkcan (Turkdzan) soyadını resmî olarak hiçbir zaman almamıştır. Bu soyad, sadece ağabeyinin -Türkiye Millî Basketbol Takımı'na girmeden önce- Türk vatandaşlığına geçtikten sonra aldığı soyaddır. Sırp & Boşnak kökenlidir, Güney Slavı'dır ve Müslüman'dır. Bir kez Bosna-Hersek ve bir kez de Sırbistan adına olmak üzere iki kez Eurovision Şarkı Yarışması için seçilen Emina Jahovic, İstanbul'da yaşamaktadır. Ülkesinin ve diğer Balkan ülkelerinin müzik dünyasında halk tarafından ve otoritelerce yaygın olarak (Diva/Müziğin Prensesi) lakapları ile anılmaktadır. Ana dili Sırpça olmak üzere, Boşnakça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir ve Hırvatça, Karadağca gibi diğer Balkan dillerini de anlayabilmektedir.
 
 
Hayatı
Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti'nin günümüz Sırbistan sınırları içerisinde kalan şehri Novi Pazar'da dünyaya gelmiştir. Ağabeyi Mirsad Türkcan, birçok önemli Amerikan, Rus, Fransız, İtalyan ve Türk basketbol takımlarında oynamış, Türk vatandaşı olarak NBA'de forma giymiş ilk basketbolcu unvanına sahip başarılı bir basketbolcu, üvey kız kardeşi Anastasia S.Jahovic ve Esma Musovic, ablası Sabina psikolog, annesi Doktor Seniya Hanım pediyatrist, babası Doktor Nusret Bey ise kardiyologdur.
 
On bir yaşındayken babasını kaybetmiştir. Çok küçük yaşta hep mimar olmak istemiş fakat daha sonra en iyi yaptığı işin şarkı söylemek olduğunu fark ederek bu istekten vazgeçmiştir, bunu birçok röportajında dile getirmiştir. Bunun yerine ülkesinde başkent Belgrad'ta BK Üniversitesi'de (Univerzitet Braca Karic) Yapımcılık, İşletme (Yönetim) bölümlerini bitirmiştir. İlköğretim ve lise hayatını ise Novi Pazar şehrinde geçirmiştir. Yedi yaşında başladığı müzik hayatında Emina Sandal ülkesinin en iyi müzik okullarına gitti, bunlardan bir tanesi, adını ünlü Sırp müzik dehasından alan, Stevan Stojanovic Mokranjac Müzik Okulu idi. Bu ünlü okula yedi yaşında klasik gitar eğitimi ile başladı, okul korosuna alındı, müzik yeteneği henüz o yaşta tüm öğretmenleri tarafından fark edildi. Kendisi aynı zamanda başarılı bir dansçı idi, okul döneminde çok fazla folklor topluluğunda yer aldı ve birkaç dans okuluna gitti. 13 Ocak 2008 tarihinde Mustafa Sandal ile Hôtel Les Ottomans, Kuruçeşme'de dünya evine giren şarkıcının; 8 Ağustos 2008 (08.08.2008) tarihinde Yaman adında (Balkan ülkelerinde Jaman olarak bilinen) bir oğlu olmuştur. Sayısız başarıya imza atmış ünlü şarkıcı Emina Jahovic, Goran Bregovic bestesi olan Ti Kvariigro ile 2010 Eurovision Şarkı Yarışması için Sırbistan adına halk ve jüri tarafından seçilen üç adaydan birisi olmuştur.
 
 
 
 
Türkiye'ye yerleştikten sonra aldığı çok sayıda dizi teklifini kabul etmemesine rağmen, son olarak; 2010 yılının Eylül ayında Show TV'de yayınlanmaya başlayan ve ardından FOX TV'de devam eden Lale Devri isimli dizide Tolgahan Sayışman ile başrolde Lale ismiyle 2011 yılının Ocak ayına kadar oynamıştır. Türkçe'yi aldığı dersler sonucunda çok güzel ve akıcı bir şekilde öğrenmiş ancak aksan ve diksiyon yönüyle tam olarak bir Türk gibi konuşamadığından dolayı dizide kendisine dublaj yapılmıştır. Lale devri dizisi için çok yoğun çalıştıktan sonra, 2011 yılının ocak ayında diziden ayrılan Emina Sandal'ın yerine başrol oyuncusu olarak Serenay Sarıkaya geçmiştir ve yine başrol kadrosuna Selen Soyder eklenmiştir.
 
Doğum adı 
Emina Jahovicbo
Doğum
15 Ocak 1982 (34 yaşında)
Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Novi Pazar, Yugoslavya SFC
Tarzlar Pop, Dans-pop
Meslekler
Şarkıcı, Oyuncu, Model, Besteci, Söz yazarı
Plak şirketi
EMY, PGP-RTS, City Records, DMC (Türkiye)
İlişkili hareketler
Mustafa Sandal, Saša Kovacevic, Dino Merlin, Nataša Bekvalac, Goran Bregovic,Sergej Cetkovic
Resmî sitesi
http://www.eminaweb.com