Resul Aydemir kimdir? (O Ses Türkiye finalisti)

20 Mart 2017 Pazartesi - 11:01 | Son Güncelleme : 20 03 2017 - 11:01

O Ses Türkiye'de dün akşam muhteşem bir final yaşandı. İzleyicilerin nefeslerini tutarak izlediği O Ses Türkiye'nin finalistlerinden biri Resul Aydemir oldu. Resul Aydemir ikinci olsa da gündemde oldukça araştırılmaya başlandı. İşte Resul Aydemir kimdir sorusunun cevabı...


O Ses Türkiye 2017'de muhteşem sesiyle milyonları mest eden Resul Aydemir, O Ses Türkiye'nın şampiyonu olamasa da son ikiye kaldı. Performansıyla gönüllere taht kuran ve izleyicileri kendisine hayran bırakan Resul Aydemir'in hayatı merak edilir oldu. İşte Resul Aydemir'in hayatı ile ilgili merak edilenler...

RESUL AYDEMİR KİMDİR?

O Ses Türkiye’ye damgasını vuran Resul Aydemir, sahne adıyla Misal 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk döneminin zor ve zahmetli geçtiğini belirten Resul, ergenlik döneminde rap müziğiyle uğraşmaya başladı. Rap müziğine başladığı dönem hafızlık yapan Misal, hafızlığı bitirince askere gider. Afganistan’da Nato Gücü olarak askerliğini tamamlayan Resul askerde de yazmaya devam etti. Yazıkları sayfa sayfa birikince kendine bir isim aradı ve ‘Misal’i buldu.2011 yılının Nisan ayında ilk kaydını amatör bir mikrofon eşliğinde aldı. Amatör parçası oldukça olumlu yorumlar alınca bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdi.Sukut-u Feryat parçası Misal için dönüm nokrası oldu. Türkçe Rap deyince akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Sagopa Kajmer’den de “misal Sukut-u Feryat parçana kulak verdim Elimi Kalbime götürdüm , Başımıda önüme eğdim.” Yorumunu aldı.Sukut-u Feryat ile güzel bir başarı yakalayan Resul, Genç Dergi’nin 2011 temmuz sayısına röportaj verdi. Bu arada yeni parçalarına profesyonel kayıtlar almaya devam ediyordu. Hüsran-ı Beşer , Karamsarlık Tuttu Elimden adlı 2 solo ve Ağlayan Satırlar isimli feat parça kaydeden Resul’un bir parçası Turkrapfm.net ‘in Zat-ı Bednam’s Compilation Tape Vol.1 Toplama Albümüne seçildi.

ACUN ÖZEL OLARAK DAVET ETTİ
 
Resul Aydemir'i özel olarak yarışmaya davet ettiğini söyleyen Acun Ilıcalı, Resul'un videolarını internette gördüğünü ve Türkçe rap sözü yazma konusunda en iyisi olduğunu belirtti. 
 
YAPTIĞI İŞ HERKESİ ŞAŞIRTTI
 
Resul Aydemir'in mesleği izleyenleri ve jüri üyelerini şaşırttı. Mezarlıklar Müdürlüğünde gassal olarak çalıştığını belirten Resul Aydemir, işinden memnun olduğunu ve manevi açıdan çok şey kattığını ifade etti.