Rasulayn'da son durum... Teröristlerin tuzakları yok ediliyor

23 Ekim 2019 Çarşamba - 13:13 | Son Güncelleme : 23 10 2019 - 15:23

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Resulayn'da terör unsurları ve tuzaklamalara karşı tarama, etkisiz hale getirme ve devriye görevleri devam ediyor. CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk ve kameraman Onur Özel görev başındaki Türk askerleri ve Suriye Milli ordusu ile Rasulayn sokaklarındaki son durumu anlattı.


CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk ve kameraman Onur Özel, özel izinle girdiği bölgede yaşanan gelişmeleri canlı yayında aktardı. 

Türk askerinin gözlem ve yönetiminde Terör örgütü üyeleri ve kurdukları tuzakların temizliğine devam edildiğini belirten Fulya Öztürk, PKK/YPG'nin kazdığı tünellerde saklanan terör unsurlarına ve tuzaklamalara karşı dikkatli bir arama ve etkisiz hale getirme çalışması gerçekleştirildiğini ifade etti.
 
 
ŞEHİR MERKEZİNDE DİKKAT ÇEKEN GÖRÜNTÜ
 
Terör örgütü YPG/PKK üyelerinin Resulayn kent merkezinde İHA ve SİHA'lardan korunmak için geliştirdikleri yöntem de CNN TÜRK kameraları tarafından görüntülendi. Bölgede belirli aralıklarla plastik levhaların kullanılarak inşaa edildiği gizlenme noktaları mevcut.
 
 

CNN TÜRK Rasulayn'da