Rap şarkıcısı Ezhel'e hapis istemi

AA |  10 Ocak 2019 Perşembe - 13:33 | Son Güncelleme : 10 01 2019 - 13:43

"Ezhel" ismini kullanan rap şarkıcısı Sercan İpekçioğlu'nun vücudundan alınan örnekler sonucunda uyuşturucu madde kullandığı ortaya çıktı.


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli  İpekçioğlu hakkında bir başka suça ilişkin yapılan soruşturma nedeniyle  vücudundan alınan örnekler üzerinde inceleme yapıldığı belirtildi.
 
İnceleme sonucunda hazırlanan raporda İpekçioğlu'nun, uyuşturucu madde  kullandığının tespit edildiği aktarılan iddianamede, bu nedenle "kullanmak için  uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak"  suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
 
Hazırlanan iddianame, Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesince kabul  edildi. İpekçioğlu, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.
 
"UYUŞTURUCUYU ÖZENDİRME" DAVASI SÜRÜYOR
 
Ülke genelinde uyuşturucu madde kullanımını özendirme ile ilgili  sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlardan hareketle Emniyet Genel  Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca düzenlenen araştırma  raporunda, Sercan İpekçioğlu'nun "Şehrimin Tadı", "Küvet" ve "Alo" isimli  şarkılarının bütünlüğü içinde uyuşturucu maddeyi özendirdiği belirtilmişti.
 
İpekçioğlu'nun bu nedenle "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını  özendirme" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında açılan  dava kapsamında Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesindeki yargılaması sürüyor.
 
Bu arada Sercan İpekçioğlu, aynı suçu işlediği iddiasıyla Anadolu 44.  Asliye Ceza Mahkemesi'nde de yargılanmış ve 19 Haziran 2018'de beraat etmişti.

ETİKETLER