Rabia Naz kararı Resmi Gazete'de

AA |  19 Temmuz 2019 Cuma - 7:24 | Son Güncelleme : 19 07 2019 - 7:24

Rabia Naz Vatan başta olmak üzere, şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına dair karar ile bazı komisyonların Meclis tatildeyken çalışabilmesine ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yer aldı.


TBMM kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.  Buna göre, Giresun'un Eynesil ilçesindeki evinin önünde yaralı bulunan  ve kaldırıldığı hastanede 12 Nisan 2018’de yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan başta  olmak üzere, şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve bu konuda alınması  gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulacak Meclis Araştırma Komisyonu 12  üyeden oluşacak.
 Komisyonun çalışma süresi ise başkan, başkanvekili, sözcü ve katip  seçimi tarihinden başlamak üzere 3 ay olacak ve gerektiğinde Ankara dışında da  çalışma yapabilecek.
 
  
 Bazı komisyonlar Meclis tatildeyken çalışabilecek
 
TBMM Genel Kurulunun bazı komisyonların Meclisin tatili ve ara vermesi  sırasında çalışabilmesine ilişkin kararlar da Resmi Gazete'de yer aldı.Söz konusu kararlar doğrultusunda Plan ve Bütçe Komisyonu, İnsan  Haklarını İnceleme Komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ile Dilekçe  Komisyonu Meclisin tatili ve ara vermesi sırasında çalışabilecek.
 

ETİKETLER