Putin ve Ruhani'den Erdoğan'a tebrik

AA |  01 Nisan 2019 Pazartesi - 17:42 | Son Güncelleme : 01 04 2019 - 22:57

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak seçim başarısından dolayı tebrik etti.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye'deki seçimlerin başarılı  geçmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.
 
Ruhani'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik mesajında şu ifadelere yer  verildi:
 
"Türkiye'deki belediye seçimlerinin ülke genelinde coşkulu ve başarılı  geçmesi nedeniyle zat-ı alinizi ve Türkiye halkı ile hükümetini tebrik ediyorum.  Seçimler, halkın kendi kaderini tayin etmesinin ve demokrasinin hakimiyetinin bir  nişanesidir. Dost ve kardeş Türkiye halkı için yüce Allah'tan başarı ve mutluluk  diliyorum."
 
Aralarında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik ve Demokratik Eylem Partisi Başkanı Bakir İzzetbegovic, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nın da  bulunduğu birçok dünya liderleri de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim zaferi dolayısıyla kutlamıştı.
 
 
 

ETİKETLER