PUBG hilecilere hiç acımıyor!

07 Ekim 2018 Pazar - 16:59 | Son Güncelleme : 07 10 2018 - 17:03

PUBG’de 2017 Haziran ayından bu yana 13 milyondan fazla kullanıcı ban yedi.


Birçok oyuncu, hile yapmayı seven oyuncular ile aynı server içerisinde bulunmaktan hoşlanmaz. Firmaların gerekli önlemleri almaması veya önem vermemesi sonucu oyuncular, oyun oynamanın tam olarak deneyimini yaşayamazlar. 
 
Birçok PUBG oyuncusu, oyunun hileciler tarafından istila edildiğinden şikayetçi. PUBG, wall hack kullananlardan aimbot kullananlara kadar birçok hileciye ev sahipliği yaparak kötü bir nam salmış durumda. 
 
PUBG geliştiricisi Bluehole, oyunun hile probleminin gerçekten olduğunu ve 2017 Haziran ayından bu yana 13 milyondan fazla kullanıcının “yetkisiz olarak illegal program kullanımı” gerekçesiyle banlandığını açıkladı.
 
Oyunda mevcut olan hilelerden en can sıkıcı olan şüphesiz her FPS oyunun problemi aim hilesiydi. Görüşünde olan oyuncuları uzaklık gözetmeksizin direkt olarak kafa atışıyla düşüren hileciler, oyun keyfini sıfıra indiriyordu. 
 
Bunun yanı sıra son dönemde azalmış olsa da zaman zaman ortaya çıkan hız hilesi de oldukça tepki çekiyordu. Ceza alan oyuncuların sayısı oldukça fazla gibi görünse de satış rakamlarıyla rekorları alt üst eden PUBG’nin hala tam olarak hilesiz hale gelmediğini de belirtelim. 
 
 

ETİKETLER