PTT yazılı sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

24 Ağustos 2018 Cuma - 9:56 | Son Güncelleme : 24 08 2018 - 9:56

PTT yazılı sınav sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. 12 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen PTT yazılı sınavın ardından 10 gün geçmesine rağmen sonuçlar henüz açıklanmadı. Sınava giren adaylar PTT'de bulundukları meslek grubuna göre değerlendirilecek ve büro gişe memuru veya postacı dağıtıcı olarak çalışacak. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?


PTT bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak yüzlerce kişi PTT yazılı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Sınavın ardından 10 gün geçmesine rağmen sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması üzerine adaylar araştırmalarına devam ediyor. PTT insan kaynakları tarafından açıklanacak olan PTT yazılı sınav sonuçları Kurban Bayramı tatilinin araya girmesi nedeniyle sürenin bu kadar uzatıldığı düşünülüyor. PTT yazılı sınav sonuçlarının 27 Ağustos Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

Sınavda; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuranlardan yazılı ve sözlü sınav sonucunda 70 puan ve üstü alanlar; Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTT’de çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTT’de çalışan firma elemanı) pozisyonlarına başvuranlardan yazılı sınav sonucunda 60 puan ve üstü alanlar başarılı sayılacak.