PTT personel alımı soru ve cevapları yayınlandı!

15 Ağustos 2018 Çarşamba - 13:30 | Son Güncelleme : 15 08 2018 - 13:30

PTT personel alımı soru ve cevapları merakla bekleniyordu ve yayınlandı. 12 Ağustos'ta gerçekleşen PTT personel alımı sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak. İşte binlerce kişinin merakla araştırdığı PTT personel alımı sınavına dair tüm bilgiler...


Gişe memuru, büro memuru ve dağıtıcı pozisyonları için düzenlenen PTT personel alımı sınavının ardından soru ve cevaplar yayınlandı. Peki PTT personel alımı sınavının sonuçları hangi tarihte belli olacak? İşte ayrıntılar...

PTT SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

PTT İNSAN KAYNAKLARI SINAV SORU VE CEVAPLARINI YAYIMLADI!
 
Adaylar, sınav sorularına ilişkin itirazlarını PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına 30 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ve itiraz gerekçesini gösteren dilekçe ile 14.08.2018-17.08.2018 tarihleri arasında gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapacaklardır. Sınavla ilgili itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
 
Sınav sorularına yapılacak itirazlarda adayların;
 
T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, iletişim bilgileri ve imzasının yer aldığı bir dilekçe olmalıdır.
 
İtiraz ücretine ilişkin dekont bulunmalıdır.
 
İtiraz gerekçesi açık ve net bir şekilde yazılmış olmalıdır.
 
İtirazlar belirlenen itiraz süresi içinde yapılmalıdır.
 
Ayrıca sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 
PTT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
2018/1 PTT sınavının hemen ardından sınav soru ve cevapları adayların erişimine sunuldu. PTT bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak olan Büro personeli, Gişe memuru ve dağıtıcı pozisyonlarına alınacak personel için gerçekleştirilen sınavın ardından sonuçlar merak içinde beklenmeye başlandı. PTT sınav sonuçlarına ilişkin henüz net bir açıklama yapmadı.