PTT personel alımı başvuru şartlar belli oldu! Son gün 18 Şubat

17 Şubat 2017 Cuma - 11:03 | Son Güncelleme : 17 02 2017 - 11:03

PTT personel alımı başvuruları 13 Şubat Pazartesi başladı. Ulaştırma ve Habercilik Bakanı Ahmet Arslan'ın 2500 PTT personel alımı yapılacağını açıklamasının ardından başlayan çalışmalar sonucunda başvurular devam ediyor. İşte PTT personel alımı başvuruların ilişkin detaylar...


PTT personel alımı başvurularında son gün yaklaşıyor. 13 Şubat tarihinde başlayan PTT personel alımı başvuruları 18 Şubat tarihinde sona erecek. PTT personel alımı başvuru şartlar ve merak edilen soruların yanıtları haberimizde yer alıyor...

GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ POZİSYONLARI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI
 
1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-1 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
 
2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
 
3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.
 
DAĞITICI POZİSYONLARI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI
 
1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
 
2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)
 
NOT: Adaylar, mülakattan önce B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır.
 
3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15'ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
 
4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
 
PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU YERİ VE TARİHLERİ
 
Başvuru tarihi ve yeri: Başvurular, 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.
 
PTT ŞUBELERİNDE MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ
 
PTT A.Ş., müşterilerine daha fazla hizmet verebilmek amacıyla işyerlerinin mesai saatlerinde düzenleme yaptı. Bu çerçevede bazı illerdeki PTT A.Ş. işyerlerinde mesai saatleri uzatıldı.