Profesör denizde kalp krizi geçirdi

İHA |  05 Şubat 2015 Perşembe - 13:00 | Son Güncelleme : 05 02 2015 - 13:34


Antalya'nın Alanya ilçesinde kız arkadaşıyla birlikte tatile gelen Alman profesör 74 yaşındaki Klaus Karl Schumann, girdiği denizde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Kulak-Burun-Boğaz uzmanı olan ve kendisinden 3 saat süreyle haber alamayan sevgilisinin ihbarı üzerine arama çalışmaları başlatılan profesörün cesedi sahile vurmuş şekilde bulundu.
 
 
 
  Almanya’dan Alanya’ya 14 Ocak’ta sevgilisi Alman uyruklu Doris Sarazin (69) ile birlikte tatile gelen Alman profesör Klaus Karl Schumann (74), Ahmet Tokuş Bulvarı’ndaki bir otele yerleşti. Dün saat 16.00 sıralarında otelden ayrılan Klaus Karl Schumann’dan uzun süre haber alamayan Doris Sarazin, karakola giderek kayıp ilanında bulundu. Kalp hastası olan ve unutkanlık problemi yaşadığı belirtilen Klaus Karl Schumann’ı arama çalışmaları sürerken, polise saat 19.00  sıralarında Keykubat Sahili’nde kıyıya vurmuş bir erkek cesedi olduğu ihbarı geldi. Olay yerine giden polis ve sağlık ekipleri, ölen kişinin Klaus Karl Schumann olduğunu belirledi.
 
 
  Ölen Klaus Karl Schumann, birlikte tatile geldiği sevgilisi Doris Sarazin tarafından olay yerinde teşhis edildi. Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde, kalp hastalığı olan Schumann’ın denizde yüzdüğü sırada kalp krizi geçirdiği ve sahile kadar kendi imkanlarıyla gelerek burada yaşamını yitirdiği tespit edildi. Klaus Karl Schumann’ın cesedi Alanya Belediyesi Mezarlığı Morgu’nun ardından uçakla ülkesine gönderilmek üzere Antalya’ya gönderildi. Klaus Karl Schumann’ın Almanya’nın Freiburg Şehir Üniversitesi’nde kulak burun boğaz alanında profesör olduğu belirtildi.