Profesör çiftin yanlış tedavi uyguladığı iddiası!

AA |  19 Aralık 2017 Salı - 10:34 | Son Güncelleme : 19 12 2017 - 10:34

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı, yanlış kanser tedavisi uyguladıkları ve yapmadıkları ameliyatların parasını aldıkları iddiasıyla Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde görevli profesör doktor çift hakkında soruşturma başlattı.


Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde görevli profesör doktor E.T. ve eşi D.T'nin, hastalara yanlış tedavi uyguladıkları iddiasıyla ilgili basında bazı haberlerin yer aldığı bildirildi.
 
Tıp fakültesinde görevliyken daha önce yürütülen soruşturma kapsamında E.T'ye "kamu görevinden çıkarma" cezası verildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Eşi D.T. de aynı soruşturma kapsamında disiplin cezası almış ancak halen üniversitemiz Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda görevine devam etmektedir. İddialarla ilgili şikayet üzerine Tıp Fakültesi Dekanlığınca, şikayette belirtilmiş olan tedavilerle ilgili idari soruşturma ve ceza soruşturması başlatılmış olup, soruşturma halen usul ve yasalara uygun devam etmektedir."