Prens William'dan Nur Camisi'ne ziyaret

AA |  26 Nisan 2019 Cuma - 10:14 | Son Güncelleme : 26 04 2019 - 10:14

Prens William, terör saldırısına hedef olan Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Nur Camisi'ni ziyaret etti.


İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William,  terör saldırısına hedef olan Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Nur  Camisi'ni ziyaret etti. 
 
İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC'nin haberine göre, 2 günlük Yeni  Zelanda turu kapsamında Christchurch kentindeki Nur Camisi'ni ziyaret eden  William, camilere yönelik terör saldırısını “tasviri imkansız bir nefret eylemi”  diye nitelendirdi.
 
Aşırı sağcı teröristin amacına ulaşmakta başarısız olduğunu göstermek  için camiyi ziyaret ettiğini belirten William,  “Terörist, diğerkamlığı ve  beraberliği simgeleyen bir yere nefret ve bölünmüşlük ekmeye teşebbüs etti.”  dedi.
 
 
Yeni Zelanda halkının terör saldırılarına verdiği tepkiyi de öven  William, “Keskin bir ıstırap anında, dik ve birlikte durdunuz. Bir trajediye  verdiğiniz tepkiyle, takdire şayan bir şey başardınız.” ifadelerini kullandı.
 
Prens William’a cami ziyaretinde Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern  eşlik etti.
 
William’ın cami saldırılarından sağ kurtulan Müslümanlarla da bir  araya geldiği bildirildi.
 
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth Yeni Zelanda'nın da devlet başkanı  konumunda bulunuyor.
 
Prens William, babası Prens Charles'ın ardından İngiltere tahtı için  ikinci sıradaki varis olarak taht sırasını bekliyor.
 
 
Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine 15  Mart'ta düzenlenen terör saldırılarında 50 kişi hayatını kaybetmiş, 3’ü Türk  vatandaşı 50 kişi yaralanmıştı.