• Haberler »
  • Çalışma Hayatı Haberleri »
  • Polislik mülakat sonuçları açıklandı mı? POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak 2021, 27. dönem mülakat sonuçları kaç günde açıklanır?

Polislik mülakat sonuçları açıklandı mı? POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak 2021, 27. dönem mülakat sonuçları kaç günde açıklanır?

20 Eylül 2021 Pazartesi - 16:56 | Son Güncelleme : 20 09 2021 - 16:56

POMEM sözlü mülakat sonuçları merakla bekleniyor. Sözlü sınava giren adaylar "Polislik sonuçları açıklandı mı?" sorusuna yanıt arıyor. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine toplam 8 bin öğrenci alımı için yapılan POMEM mülakatlarında değerlendirme devam ediliyor. Peki, Polislik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak, 27. Dönem POMEM sözlü mülakat sonuçları kaç günde açıklanır?


EGM tarafından gerçekleştirilen Pomem mülakatları için gözler Polis Akademisi’ne çevrildi. PoliS Akademisi'nden gelecek duyuru merakla bekleniyor. Peki, POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 27. dönem POMEM sözlü mülakat sonuçları kaç günde açıklanır?

POLİSLİK SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

POMEM sözlü mülakat sonuçları henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıllar baz alındığında POMEM sözlü mülakat sonuçlarının eylül ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25'i ve mülakat sınavı puanının %50'sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS'den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama, 

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.