Polisin attığı SMS ile kurtuldu!

11 Ağustos 2018 Cumartesi - 9:41 | Son Güncelleme : 11 08 2018 - 9:41

Adana'da telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıttıkları kişiyi dolandırmaya çalışan şüpheliler, durumu öğrenen polisin gönderdiği "Dolandırılıyorsun, telefonunu kapatıp hemen Emniyet Müdürlüğüne gel" mesajıyla amaçlarına ulaşamadı.


Merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde yaşayan 75 yaşındaki  Halil İ'ye telefondan ulaşarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan kişiler,  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından banka  hesabının kullanıldığını söyledi.
 
Dolandırıcılar, Halil İ'den bankadaki hesabından parasını çekip  kendilerine teslim etmesini, birikiminin devlet güvencesinde olacağını, seri  numaralarını inceledikten sonra parayı iade edeceklerini, şüphelilere ulaşmak  için operasyonun gizli yürütüldüğünü, bu nedenle de kimseye bir şey anlatmamasını  istedi.
 
Başka bir kişi ise Halil İ'nin eşiyle de telefonda görüşüp oyalayarak  yakınlarının kendilerine ulaşmasını engellemeye çalıştı.
 
Daha sonra Halil İ, polis sandığı dolandırıcıların isteği  üzerine  bankadaki 190 bin lirasını çekmek için evinden ayrıldı.
 
Bir süre sonra ise eve gelen çiftin kızı, annesinden olayı öğrenip  babasının dolandırılmaya çalışıldığını anlayarak polisle temasa geçti.
 
Bunun üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğinde görevli  polisler, cep telefonu sürekli meşgul olan Halil İ'ye "Dolandırılıyorsun,  telefonunu kapatıp hemen Emniyet Müdürlüğüne gel" yazılı mesaj gönderdi.
 
Polisten gelen mesajı gören Halil İ, telefonunu kapatıp Emniyet  Müdürlüğüne gitti.
 
Olayla ilgili polislere bilgi verdikten sonra emniyetten ayrılan Halil  İ, gazetecilerin soruları üzerine, "Telefonda konuştuğum kişiler kendilerini  polis ve savcı olarak tanıttı. Daha önce bu tür dolandırıcılık haberlerini  izlemiştim. Bunlara karşı dikkatli olmak lazım." ifadelerini kullandı.
 
 

ETİKETLER