Polis yaralı Suriyeliyi 2 kilometre sırtında taşıdı

AA |  05 Eylül 2018 Çarşamba - 12:09 | Son Güncelleme : 05 09 2018 - 13:19

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin Suriye sınırında, ayağından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralı Suriyeli kadını, polis, sırtında 2 kilometre sırtında taşıyarak ambulansa götürdü.


Alınan bilgiye göre, Reyhanlı'nın Suriye sınırına yakın bir  mahallesinde çığlık sesleri duyan mahalleli durumu polise bildirdi. Olay yerine  gelen ekipler, 40'lı yaşlardaki Suriyeli bir kadının ayağından ve vücudunun  çeşitli yerlerinden yaralı olduğunu ve hareket edemediğini belirledi. 2 çocuğuyla  kırsal alanda çaresiz bekleyen kadın için, ambulans ve itfaiye ekipleri çağrıldı.
 
Taşlık ve engebeli olan araziye ambulans ve itfaiye ekiplerinin  müdahalesinin gecikebileceğini öngören polis memuru, kadını sırtına alarak en  yakın yola kadar yaklaşık 2 kilometre taşıdı.
 
Bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülenen olayda, polisin  kadını engebeli arazide sırtında taşırken, 5 ve 8 yaşlarındaki 2 çocuğunun da  arkalarından geldiği görüldü. Polisin sıcak hava nedeniyle zaman zaman dinlenmek  için duraksadığı ve zaman kaybetmeden tekrar yola düştüğü gözlendi.
 
Suriyeli annenin Suriye'den Türkiye'ye 2 çocuğu ile birlikte yasa dışı  yollarla geçmek istediği ve bu sırada düşerek yaralandığı belirlendi.
 
Kadın, ambulansla hastaneye kaldırılırken, ayaklarında ve vücudunun  çeşitli yerlerinde ezikler bulunduğu tespit edildi

ETİKETLER