Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) sınav sonuçları açıklandı

02 Temmuz 2016 Cumartesi - 22:35 | Son Güncelleme : 02 07 2016 - 22:37

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) sınav sonuçlarını açıkladı. PMYO sınav sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz...


Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Polis Akademisi  Başkanlığına bağlı PMYO'ya 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde 250'si kadın olmak  üzere toplam 2 bin 500 öğrenci alımı için yapılan sınavlar tamamlandı.
 
Adaylar, Emniyet Genel Müdürlüğünün ve Polis Akademisi Başkanlığının  internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve doğum tarihini girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.
 
POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI (PMYO) SINAV SONUÇLARI
 
Emniyet Genel Müdürlüğünün açıklaması tebliğ niteliğinde olduğundan,  ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.
 
Asıl olarak başarılı olan adaylar en geç 21 Ağustos 2016 saat 17.00'ye  kadar yerleştirildiği okullarda hazır bulunacak.
 
Sınavı asıl olarak kazanan adaylardan okullara geçici kayıt sırasında  eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar  başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile okuldan ayrılan  veya ilgili mevzuat gereği PMYO öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile  tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.