Playstation 3'ün kaderi belli oldu!

20 Mart 2017 Pazartesi - 9:59 | Son Güncelleme : 20 03 2017 - 9:59

PlayStation 4 Pro modeli ile bir yandan oyunculara en iyi deneyimi sunmaya çalışan Sony, diğer yandan yıllardır üretimi devam eden Playstation 3 modeli için kararını verdi.


Sony, son dönemde konsol cephesinde her ne kadar PlayStation 4 Pro modeli ile konuşuluyor olsa da, serinin önceki modellerini üretmeye devam ediyor.

Bundan yaklaşık 11 yıl önce raflarda yerini almaya başlayan Playstation 3, yaklaşık 75 milyon adet satış rakamı ile zamanın en popüler oyun konsollarından birisi olmayı başardı.
 
Sony, tahmin edilenin aksine günümüzde yerini Playstation 4'e ve hatta Playstation Pro'ya bırakan konsolun üretimine halen devam ediyor.
 
Sony, Playstation 3 üretimini durduruyor!
 
Aradan geçen 11 yılın ardından sona gelinmiş olacak ki, Sony'den konu hakkında bir açıklama geldi. Sony Japonya tarafından yapılan açıklamada, Playstation 3 üretiminin kısa bir süre sonra durdurulacağı belirtildi.
 
Sony'nin Playstation 3 üretimini durdurmakta geç bile kaldığını söyleyebiliriz. Zira, Playstation 4 modeli, geçtiğimiz yıl Aralık ayında 50 milyon satış barajını aşarak kullanıcıların konsola olan yoğun ilgisini bir kez daha kanıtladı. 
 
Kaynak: ShiftDelete