Pençe- Kaplan Operasyonu bölgesinde çatışma; 1 şehit, 2 yaralı

DHA |  08 Ağustos 2020 Cumartesi - 21:14 | Son Güncelleme : 08 08 2020 - 23:57

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe- Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan 3 askerden birinin kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı.


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 8 Ağustos 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen 1 silah arkadaşımız kurtarılamayarak şehit olmuştur. Çatışmada 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.
 
Açıklamada, şehide Allah'tan rahmet, ailesi, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlere de acil şifa dileğinde bulunuldu. 
 
Bakan Akar'dan Pençe-Kaplan Operasyonu şehidi için başsağlığı  mesajı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kaplan  Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Süleyman  Ural için taziye mesajı paylaştı. 
 
Bakan Akar'ın Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından paylaşılan  mesajında, Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada Piyade Uzman Onbaşı  Ural'ın şehit olduğu belirtildi.
 
Akar, mesajında, "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma  Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize  başsağlığı ve sabır dilerim." ifadesini kullandı.
  
"Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük. Vatan size minnettardır"  başlığıyla yayımlanan mesajda, şehit Ural'ın fotoğrafına da yer verildi.