Hakurk'a "Pençe" harekatı! İşte hedeflerin vurulma anı...

AA / DHA |  02 Haziran 2019 Pazar - 8:53 | Son Güncelleme : 02 06 2019 - 12:55

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı'nda 5 terörist daha etkisiz hale getirildi. Harekatta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 27 oldu.

Öte yandan bakanlık, Irak kuzeyi Avaşin Basyan bölgesinde yerleri belirlenen 4 PKK’lı bölücü terörist ve bir doçka uçaksavar silahının hava harekâtı ile etkisiz hale getirildiği görüntüleri paylaştı.


Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı'nda 5  terörist daha etkisiz hale getirildi. Harekatta etkisiz hale getirilen terörist  sayısı 27 oldu. 
 
Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından, 27 Mayıs'ta başlayan  harekata ilişkin bilgilendirme yapıldı.
 
Buna göre, harekatta 5 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi.  Böylece harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı  27 oldu.
 
 
PKK HEDEFLERİ İMHA EDİLDİ
 
Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde devam eden 'Pençe Harekâtı' ile ilgili bilgiler paylaştı. Açıklamada, "Irak kuzeyi Hakurk bölgesindeki 'Pençe Harekâtı'nda toprağa gömülü 2 varil içerisinde binden fazla doçka mühimmatı ile bir BKC makinalı tüfeği ele geçirildi. Hakurk bölgesinde devam eden 'Pençe Harekâtı'nda, Hava Kuvvetlerimiz de gece gerçekleştirdikleri harekâtla PKKlı teröristlere ait hedefleri başarıyla imha etti" denildi.
 
 
BAKANLIK GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI
 
Irak kuzeyi Avaşin Basyan bölgesinde yerleri belirlenen 4 PKK’lı bölücü terörist ve bir doçka uçaksavar silahı hava harekâtı ile etkisiz hale getirildiği açıklandı.
 
Bakanlık teröristlerin etkisiz hale getirildiği o görüntüleri paylaştı...
 
SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ
 
 
Milli Savunma Bakanlığı, Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde başarıyla devam eden Pençe Harekâtı'nda, PKK'lı teröristlere ait sığınaklarda bir AK-47 tüfek, 4 el bombası, 2 el yapımı patlayıcı kumandası ve 600 BKC makineli tüfek mühimmatı ele geçirildiğini açıkladı.