Palamudun fiyatı 2,5 liraya geriledi

AA |  17 Ağustos 2018 Cuma - 15:17 | Son Güncelleme : 17 08 2018 - 15:18

Denizlerde çapariyle avcılığın serbest bırakılmasının ardından bol miktarda avlanan palamudun adedi tezgahlarda 2,5 liradan satılıyor.


Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, kıyı balıkçılarının iki gündür Karadeniz'de bol  miktarlarda palamut avladığını söyledi.
 
Geçen sezon palamut avcılığının istenilen düzeyde olmadığını, bu  nedenle balıkçıların maddi açıdan kötü günler geçirdiğini belirten Bayrak, 1  Eylül'den sonraki süreçte palamut avcılığının artarak devam etmesini  beklediklerini dile getirdi.
 
Balık bollaştıkça fiyatların da gerilediğine işaret eden Bayrak,  şunları kaydetti:
 
"Palamut sezonu çok bereketli başladı, umarız devamı gelir çünkü  palamut balığı vatandaşlarca en çok tüketilen balık türleri arasında yer alıyor.  Ucuz olması vatandaşın işine geliyor. Şu an itibarıyla Karadeniz'de bol miktarda  palamut avcılığı yapılıyor, adet fiyatı da 2,5 liraya kadar düştü. Dolayısıyla av  böyle verimli devam ettiği sürece fiyatlar her geçen gün gerileyecektir. İnşallah  çok güzel bir sezon geçireceğiz."
 
Balıkçı İbrahim Gündoğdu ise palamudun yüzlerini güldürmeye  başladığını aktararak "Deniz bize böyle palamut vermeye devam ettiği sürece  vatandaş da ucuza balık yemeye devam edecek." dedi.

ETİKETLER