Pakistan'da yolcu uçağı düştü

DHA |  22 Mayıs 2020 Cuma - 13:23 | Son Güncelleme : 22 05 2020 - 15:08

Pakistan Uluslararası Havayolları'na (PIA) ait Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağının Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğü bildirildi.


Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ait yolcu uçağı, Karaçi kentindeki havalimanı yakınlarında, yerleşim yerlerine düştü.
 
Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ait Lahor-Karaçi seferini yapan Airbus A-320 tipi yolcu uçağı, Karaçi kentindeki havalimanı yakınlarında, yerleşim yerine düştü. Yerel medya, uçakta 90 yolcunun, 8 mürettebatın bulunduğunu duyurdu. Kazadan kurtulan olup olmadığının henüz bilinmediği aktarıldı. Öte yandan, uçağın düştüğü noktaya çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildiği bildirildi. PIA Sözcüsü Abdullah Hafeez, Şu anda bir şey söylemek için erken. Dualarım ailelerle birlikte. Şeffaf bir şekilde bilgi paylaşmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.
 
 
PAKİSTAN ORDUSU DA BÖLGEYE SEVK EDİLDİ
Pakistan Silahlı Kuvvetlerine bağlı Hizmetler Arası Halkla İlişkilerden (ISPR) yapılan açıklamada, Ordu Hızlı Tepki Gücünün kaza noktasına gönderildiği ve kurtarma çalışmalarına katılacağı belirtildi.
 
KARAÇİDEKİ HASTANELERDE ACİL DURUM İLAN EDİLDİ
Pakistan Sağlık ve Nüfus Bakanlığından yapılan açıklamada, kaza sonrası Karaçi kentindeki tüm hastanelerde acil durum ilan edildiği duyuruldu.
 
 
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde uçağın düştüğü bölgede birçok  bina ve aracın hasar gördüğü, bölgeye itfaiyenin de ulaştığı görülüyor.