Özge Özpirinçci yeminini bozdu

10 Nisan 2017 Pazartesi - 15:20 | Son Güncelleme : 10 04 2017 - 15:49

Kürk karşıtı kampanyalara destek veren ve hayvansal ürün yemediğini açıklayan ünlü oyuncu Özge Özpirinççi, kararından döndü. İşte Özge Özpirinççi'nin dikkat çeken görüntüleri...


Bir arkadaşının evine yemeğe giden Özpirinçci'nin pirzola yemesi dikkat çekti.
Yayınlanan videoda güzel oyuncunun el hareketi yaptığı görüldü. Özge Özpirinçci, son olarak 'Fi' dizisinde oyuncu Sıla rolüne hayat vermiş ve cesur sahneleriyle sosyal medyayı sallamıştı.

Özge Özpirinçci Kimdir?
 
İlkokul ve ortaokulu İstanbul'da okudu. Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu.
 
Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.
 
Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynadı.
 
Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada'yı canlandırmaktaydı. Bu dizide beş bölüm oynadı.
 
Show Tv'de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun'da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü.
 
Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli'nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.
 
Ayrıca 2010'da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen "Dilruba" karakterini canlandırmaktaydı.
 
Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı.
 
ATV'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve TRT Okul'da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.
 
Kayıp filminde de rol almıştır. Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır. 2015 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır. 29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.