Oyunculuk bireysel bir deneyim

09 Eylül 2018 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 09 09 2018 - 2:30

Doğallığı ile kendine hayran bırakan oyuncu Özge Özpirinçci, Based İstanbul dergisinin bu ay konuğu oldu. Oyuncu, artık kendini tanımaya başladığını, en büyük hedefinin ise iyi bir insan olduğunu söyledi


Geleceğe dair büyük planlar yapar mısın?

Planlar yapmak demeyelim de hayaller kurarım… Gerçekleşmemesi durumunda beni hayal kırıklığına uğratacak cinsten değil ama… Hayatı akışına bırakarak yaşamak ve iyi bir insan olmak için uğraşmak benim en büyük hedefim sanırım. Bunu hiçbir şeyin kaybettirmesini istemem. Ben de gelecek ile ilgili kaygılar taşıyorum ama bu günlük hayatımı etkileyen cinsten kaygılar değil.

30 yaşı senin hayatını nasıl etkiledi?

Bana 28-29 yaşında oldu gibi... Düşünce sistemimde bir sigorta attı. Kendimi dinlemeye, düşünmeye, anlamaya başladım. Bunun için çalıştım… Öncesinde yalnız kalmaktan hoşlanmayan ve hep harekette eden biriydim. Uzun uçuşlarda uçağın içerisinde bir aşağı bir yukarı yürüyen insanlar vardır ya, işte ben de onlardanım. Ama artık bu hareketlerin içindeyken de kendimi dinleyebiliyorum. Yalnız kalmak gittikçe daha değerli hale geliyor. Zihin berraklaşıyor ve kendimi daha yakından tanımaya başlıyorum.

Anne ve babanın aşkı senin sevgiye olan bakışını nasıl etkiledi?

Aşk dolu bir evde büyümek, bir çocuk için en büyük hediyelerden biri. Geçirdiğim çocukluk beni bugüne o kadar güzel hazırlamış ki… Dilerim ki her çocuk en az benim kadar sevgi dolu bir evde büyüyebilir. Aşk konusuna gelirsek; evirilmediği sürece kısa vadede mutluluk ve heyecan veren bir duygu. Şu anda elimde olan ise ilişki dinamiklerine teslim olmak. Tabii yukarıda bahsettiğim inanç ve güven ile paralel ise.

 
Y kuşağının oyunculuğa olan bakışını nasıl yorumluyorsun?

Bence oyunculuk çok bireysel bir deneyim. Teknolojinin ilerlemesiyle belki bundan 50 sene sonra “insan” oyunculara gerek kalmayacak ve bir filmi oluşturan her bir unsur sanal ortamda hazırlanıp izleyiciye sunulacak… Kim bilir?

Oyuncu olmanın en büyük handikabı ne?

Paketin içerisinde gelen negatif şeyleri doğru yönetebilirsen bir handikabı olduğunu düşünmüyorum. Böyle söyleyince kulağa masum geliyor ama eğer ana akım işler yapıyorsan ve popüler bir oyuncu isen beraberinde gelen sarhoşlukların, yanılsamaların, sahteliklerin, haksızlıkların, adaletsizliklerin kısacası bütün bu saçma ıvır zıvırların seni etkilemesine izin vermezsen hayatta kalabilirsin.

ETİKETLER