Oynamak yürek ister!

EMRAH AKÇAAY / VATAN |  04 Ağustos 2017 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 04 08 2017 - 2:30

29 Eylül’de vizyona girecek ‘Kurtlar Vadisi Vatan’ın fragmanı özel bir davetle tanıtıldı. Necati Şaşmaz, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan film için “Bu hikayeyi canlandırmak, o karakterleri oynamak yürek isterdi” dedi


15 Temmuz darbe girişiminin perde arkasını anlatan, başrolünde ‘Polat Alemdar’ karakterini canlandıran Necati Şaşmaz’ın olduğu ‘Kurtlar Vadisi Vatan’ın fragmanı önceki akşam Zorlu Center Cinemaximum’da gerçekleştirilen özel bir davette ilk kez izlendi. Gerçek kişi ve olaylardan yola çıkılarak yazılan senaryonun yaratıcısı Necati Şaşmaz, yönetmen koltuğunda ise Serdar Akar oturuyor.

İzleyenleri aksiyon dolu bir filmin beklediğini söyleyen Necati Şaşmaz, “İlk kez Türkiye’de bir filmin fragman galasına imza attık. Ayrıca Dolby Atmos sistemi yani 360 derece ses düzeni veren teknolojiyi ülkemize getirdik. Bu film olmasın diye çok zorlamalar, baskılar yapıldı. Bu hikayeyi oynamak, aynı düşünceyi paylaşmadığın halde o karakterleri oynamak yürek isterdi. Gece gündüz çalıştık ama değdi” dedi.