Gazetevatan.com » Yazarlar » Nejat İşler’i rahat bırakalım!

Nejat İşler’i rahat bırakalım!

06 Kasım 2013 Çarşamba


İntikam dizisinden ayrılmasıyla birlikte Nejat İşler’in sağlık durumu hakkında çeşitli spekülasyonlar ortaya atıldı. Karaciğerinin iflas ettiği, tedaviyi reddettiği, vücudunu yaralar kapladığı söylentilerinin ardından sosyal medyada bu kez öldüğüne dair haberler yayıldı. Neyse ki, çıkan haberler yalandı. Ama bunu anlamak mümkün değil. Hangi akıl ve vicdan bir insanın öldüğüne dair yalan haber yayabilir? Bunun kime ne faydası var? Bu neyin kafası? Ben anlamadım ve anlamayacağım. Nejat İşler ve yakınları da bu haberleri yalanlamaktan bıktı ama haberler bir türlü kesilmedi. Sonunda Nejat İşler, ortaya çıkıp “Erken ölmeye niyetim yok” açıklamasını yaptı ve bir futbol maçındayken fotoğrafı çekildi. Sanırım artık hepimiz rahat bir nefes aldık. Nejat İşler, iyi ve yüzü gülüyor. Ama bunu yapmak için de onu zorladık.

Sokağa çıkamaz

İşler, Türkiye’nin en iyi oyuncularından biridir. Bugüne kadar bizi oynadığı her karaktere inandırmıştır. Ama ünlü olmak, magazin kişisi olmakla ilgili dertleri vardır. Nejat İşler’le hiç tanışmıyoruz ama eminim İstanbul’a adım atmak istemiyordur. Çünkü sokağa adım attığı anda herkes “İyi misin? Ölecek misin?” diye soruyordur. Bunun insan üzerinde yarattığı psikolojiyi düşünsenize… Sanatçıların duygusal insanlar olduğunu da eklersek, eminim sedef hastalığından çok çıkan bu haberler onun psikolojisini daha çok bozuyordur. Artık her şey ortaya çıktığına göre, bence Nejat İşler’i rahat bırakalım. O da kendisini toparlayıp işine dönsün. Biz de onun iyi oyunculuğunu daha fazla özlemeyelim.

Kaset skandalı dizi oldu

Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe’nin başrollerini oynadığı Vicdan dizisinin tanıtımı önceki gün görücüye çıktı. Kısa tanıtımdan anladığımız kadarıyla büyük bir aşkın yanı sıra, korkunç bir olaya tanık olacağız. Kız arkadaşıyla sevişmesini kameraya çeken Emre, ailesini büyük bir utanca sürüklerken bizi de yıllar öncesinde yaşanan ve hepimizin şahit olduğu o korkunç olaya yeniden götürecek. Adını söylemek etik gelmiyor. Ama ünlü bir oyuncumuz bu korkunç olayı yaşamıştı. Şimdi bu dizi oluyor. O nedenle Vicdan dizisinin bu olayı nasıl yansıtacağını merak ediyorum. Umarım adı gibi hepimize unuttuğumuz vicdanımızın sesini hatırlatır. Tanıtımlarda dikkatimi çeken bir oyuncu var: Bensu Soral… Bensu, oyuncu Hande Soral’ın kardeşi… Bence ekrana çok yakışan bir isim, inanılmaz güzel görünüyor. Bu dizide de büyük bir patlama yaşayacağına eminim. Bu kıza dikkat!

Garaj’ı merakla bekliyorum

Kemal Hamamcıoğlu’nun yazdığı, İpek Bilgin’in yönettiği, Enis Arıkan ve Güven Murat Akpınar’ın rol aldığı Garaj oyunu pazartesi “Perde” diyor. Bu sezonun en çok merak ettiğim oyunlarından biri Garaj. Fotoğrafa dikkatli bakarsanız sarışın olan kadın Enis Arıkan. Arıkan, Garaj oyununda bir travestiye hayat verecek. Oyun, yılbaşı gecesi bir garajda kalan Orkide ve Kahraman’ın yalnızlığa yolculuğunu konu alıyor. En güzel sözü ise “Birini sevdiğin zaman şehrin nüfusu 1’e iner.” Oyunu pazartesi izleyeceğim ama sizin de gideceğiniz oyunlar listesine eklemenizi öneririm.