Gazetevatan.com » Yazarlar » Erkenci Kuş UTC’yi yerinden eder

Erkenci Kuş UTC’yi yerinden eder

16 Ağustos 2018 Perşembe


Erkenci Kuş, her hafta yükselen reytingiyle tartışmasız bu yaza damgasını vurdu. Kış ayında bile alınamayan reytinglere imza atan dizi belli ki sezonda da yerinde kalacak. Yani en azından eylül sezonu açıldığında salı akşamları ekranda Erkenci Kuş olacak. Bu durumda Kadın ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizileriyle yarışacaktır. Bir de yeni yarışa katılanlarla...

 

Peki, Star TV’de salı akşamları ekrana gelen Ufak Tefek Cinayetler’e ne olacak? Yaz ayında başlayan bir dizi eğer beklentinin üzerinde yüksek reytinge imza atarsa sezonda yerini garanti altına alır. Eğer yaz dizisinin reytingi sezonda yayınlanan diziden daha fazlaysa yaz dizisi sezonda o günde kalmaya devam eder. Erkenci Kuş bu reytinglerle devam ederse Ufak Tefek Cinayetler başka bir güne gitmeye mecbur kalacak. Gerçi sezon finali reytingine bakıldığında bile Ufak Tefek Cinayetler’in şu anda gün değiştirdiğini söyleyebiliriz. İşin ilginç tesadüfü ise Ufak Tefek Cinayetler’in senaristi Meriç Acemi’nin aynı zamanda Erkenci Kuş’un özgün hikayesinin sahibi olması. Yani salı akşamı hangi dizi gelirse gelsin hikayesinde Meriç Acemi imzasını taşıyacak.

• UTC: Ufak Tefek Cinayetler.

Müslüm’ü çok merak ediyorum

 

 

Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı “Müslüm” filmi 26 Ekim’de vizyona giriyor. Timuçin Esen’in Gürses’e hayat verdiği filmin senaryosunda Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi imzası var. Ben senaryonun ilk versiyonunu okuma fırsatı bulmuştum. Hakan Günday Müslüm Gürses’in hayatını öyle bir kaleme almıştı ki, sanki bir senaryo okumuyordum, inanılmaz sürükleyici bir kitabın sayfalarını çeviriyordum. Bazı yerlerde durup hıçkırarak ağladım. Senaryoyu gözyaşları ve tebessümle bitirdim. Çok az işi okurken böyle içiniz yanar. Tam öyle bir iş okuduğuma emindim. Bir an önce beyazperdede izlemek için can atıyorum.

Oyunculuk şöleni izleyeceğiz

İstanbullu Gelin, malum hepimizin ailecek izlediği ve çok sevdiği bir dizi. Özellikle ikinci sezonu tek kelimeyle harikaydı. Merakla üçüncü sezonunu bekliyoruz. Sete çıkmaya hazırlanan ekipten de yeni haberler gelmeye başladı. Diziye yeni bir isim katıldı. Esma’nın görümcesi olarak diziye dahil olan isim Meral Çetinkaya... Bu habere ne kadar sevindiğimi anlatamam. Çünkü Çetinkaya yüzünü nereye dönerse ben onu izlemeye asla itiraz etmem. Bizimkiler, Binbir Gece, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Urfalıyam Ezelden ve onlarca dizisini severek izledim. Şimdi İstanbullu Gelin’de olmasına çok mutluyum. Çetinkaya dizide; Esma’nın da çocukluk arkadaşı olan Ülfet Kavaklı karakterine hayat verecek. Ülfet; Nişantaşı’nda yaşayan, Pera Mağazaları’nın sahibi, varlıklı ve güçlü bir kadın. Düşünsenize İpek Bilgin ve Meral Çetinkaya’nın sahnelerini... Ortaya oyunculuk şöleni çıkacak. Bize keyifle izlemek kalacak.