Gazetevatan.com » Yazarlar » Koca Koca Yalanlar’ın konusu hep güncel

Koca Koca Yalanlar’ın konusu hep güncel

15 Ağustos 2018 Çarşamba


Limon Film-Hayri Aslan’ın yapımcılığını, Osman Taşçı-Burcu Alptekin’in yönetmenliğini, Gül Abus Semerci’nin senaristliğini, Jingle TV’nin müziklerini üstlendiği Koca Koca Yalanlar, pazartesi akşamı Kanal D’de başladı. Hakan Yılmaz, Evrim Alasya, Selen Uçer, Pelin Öztekin, Ferdi Sancar, Rüzgar Aksoy, Tuğçe Karabacak, Sertan Erkaçan, Selen Domaç, Doğa Zeynep Doğuşlu, Bartu Mutlu, Berke Mutlu, Elif Dilara Güneş, Müge Bayramoğlu, Tolga Ortancıl, Deniz Kılıç, Furkan Bay, Beril Özcan ve Sacide Taşaner’in rol aldığı dizi; tüm kategorilerde 3’üncü oldu. Gelelim dizinin konusuna; üç çocuk annesi olan Müjgan kocası Ahmet ile birlikte sakin ve düzenli bir hayat yaşamaktadır. Mali müşavir olan Ahmet sabah sekiz, akşam beş çalışan iyi bir aile babasıdır. 17 yıl aynı yastığa baş koyan Müjgan ile Ahmet’in evliliği, Ahmet’in genç ve güzel bir kız olan Sude ile karşılaşmasıyla çatırdamaya başlar. Müjgan başlangıçta kocasının kendisini aldattığına ihtimal vermez. Ancak kocasının da her geçen gün değiştiği gözünden kaçmamaktadır. Sude genç, güzel, hırslı ve zengin bir koca üzerinden istediği yaşama kavuşmak isteyen bir kadındır. Müjgan, yakın arkadaşları Nilgün ve Canan’ın desteğini alarak çetin bir mücadeleye girer. Üç kadın aşk, sadakat ve evlilikleri üzerinden hayatlarını sorgularken, o güne kadar farkına varmadıkları bütün gerçeklerle yüzleşirler.
 
Konu klişe ama hala popüler
 
Konu size de çok tanıdık gelmiyor mu? Bence bu ülkede pek çok kadının yaşadığı bir durum ama Koca Koca Yalanlar Amerika’yı yeniden keşfetmiyor. Hatta 1984 yapımı Amerikan filmi Kırmızı Kadın’dan esinlenildiğini söyleyebiliriz. Üstelik o filmin 1985 yılında Aşık Oldum adıyla uyarlaması da yapılmıştı. Şener Şen ve Nevra Serezli başrollerinde oynamıştı. Her zaman ilgi çeken ve çekecek olan bir formattır. Aldatan erkekler ve aldatılan kadınlar. Bu formatta yüzlerce dizi ve film izledik. Konu ne kadar klişe olursa olsun, kaç yıl geçerse geçsin popülaritesini koruyor. Çünkü hala aynı taktikler işliyor. Anlayacağınız; Koca Koca Yalanlar’ın konusu hep güncel!
 
Ferdi Sancar’ı her zaman izlerim
 
Koca Koca Yalanlar oyuncu kadrosunu komedi yeteneğiyle adından söz ettiren isimlerden oluşturmuş. Evrim Alasya ve Hakan Yılmaz çok iyi ikili olmuşlar. Ferdi Sancar hangi işte olsa bakarım, yeteneğiyle zaten sizi kendisine bakmaya zorluyor. Selen Uçer’le de olmuşlar. Pelin Öztekin her yıl başka birine dönüşüyor. Zayıfladıkça bambaşka bir kadın oluyor. Onu komediyle tanıdık, sonra dram projelerine yöneldi. Şimdi yeniden komedi demiş. İyi ki demiş. Rüzgar Aksoy’la güzel parter olacaklar. Rejiyi de beğendim. Ancak dizi ilk 40 dakika biraz yerinde saydı. Daha sonra finale kadar ritmi gayet iyiydi. Gelecek hafta bayram tatili başladığı için izlenme oranı nasıl olur bilemem ama bayramda yapılacak bol tekrarla dizi daha fazla dikkat çekecektir. Herkesin emeğine sağlık!