Gazetevatan.com » Yazarlar » Kızlarım İçin’in yurt dışı şansı yüksek

Kızlarım İçin’in yurt dışı şansı yüksek

18 Kasım 2017 Cumartesi


Süreç Film imzalı Kızlarım İçin dizisinin tanıtımını çok beğendim. Fazlasıyla da Mustang filmine benzettim. O filmi izlediğimde ne hissettiysem bu tanıtımda da o duyguya girdim. Kızlarına kuş isimleri koyan bir babanın, katil bir babanın, kızlarının hikayesini anlatacağı projeyi merakla bekliyorum. Ekranda erkek konseptli işler alıp başına gitmişken 5 kız çocuğunun ailesi yüzünden yaşadıklarına tanıklık edeceğimiz proje eğer iyi işlenirse yurt dışına satışı çok yüksek olacaktır. Çünkü aslında dünya gerçeklik izlemek istiyor. Büyük insanların küçük sorunları yerine, küçük insanların büyük dertlerine odaklanıyor. Geçtiğimiz yıl Netflix’in CEO’su Reed Hasting Türkiye’ye geldiğinde “Mustang filmini son aylarda bir sürü ülkede gösterdik ve çok iyi izlenme aldık” demişti. O nedenle eğer iyi tasarlanmış bir işse Kızlarım İçin’in hem Türkiye’de, hem de yurt dışında şansı yüksek olacaktır.

Hayati ve Diğerleri pazar günü başlıyor

Celil Nalçakan, Günay Karacaoğlu, Levent Ülgen’in başrollerini paylaştığı, 1441 Productions imzalı Hayati ve Diğerleri yarın akşam Kanal D’de başlıyor. Celil Nalçakan’ı özellikle Poyraz Karayel’de izlediğimiz Zülfikar karakteriyle çok sevmiştik. Mizah yönü ağır olan karakterden sonra onu bir komedi projesinde izlemek istiyordum. Hayati ve Diğerleri tanıtımları çok keyif veren bir iş. İdealist bir baş komiser olan Hayati’nin her bölüm başına gelenleri izleyeceğiz. Polisiye-komedi iyi yapıldığında tadından yenmez. Türkiye’de Memoli’den beri o tadı taşıyan bir iş izlemedik. Umarım Hayati ve Diğerleri o lezzeti yakalar. Yeni bir Memoli olmaz ama izleyicinin yüzünü güldürmeyi başarır.

Çukur’un dövmesi yeni moda

Bir dizide insanların sahip olmak isteyeceği bir şey yaratıyorsanız başarılısınızdır. İzleyici onun bedeninle taşımak istiyorsa yolunuz açık olsun.

Hatırlayın; Sıla’nın tokası, Hürrem’in yüzüğü, Bihter’in kıyafetleri ne kadar büyük olay olmuştu. Uzun zamandır dizi modası yaratan bir şey olmamıştı. Ta ki Çukur başlayana kadar... Şu sıralar nereye gitsek karşımıza Çukur’un dövmesi çıkıyor. Metro, metrobüs durakları, sokalarda hep o dövme var. Şimdi dövme gazeteler aracılığıyla okuyuculara hediye ediliyor. Yakında satışa da çıkar. Eğer hafta başı izleyicilerde bu dövmeyi görürsek bu iş bitmiş demektir. Çukur tarihe dövme modasını başlatan dizi olarak geçecektir.