Oy pusulaları askeri helikopterle taşındı

AA |  24 Haziran 2018 Pazar - 7:26 | Son Güncelleme : 24 06 2018 - 9:37

Diyarbakır ve Siirt'te, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için seçim görevlileri ve oy pusulaları, bazı yerleşim yerlerine askeri helikopterle taşındı


Diyarbakır ve Siirt'te, Cumhurbaşkanı ve 27.  Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kırsal bölgedeki bazı yerleşim yerlerine  seçim görevlileri ve oy pusulalarının bulunduğu torbalar askeri helikopterle  götürüldü.


Seçim görevlileri ve oy pusulalarının bulunduğu torbalar, Diyarbakır  Jandarma Hava Grup Komutanlığından havalanan askeri helikopterle ilçe  merkezlerinden alınarak, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı sorumluluk  sahasındaki Lice'nin Üçdamlar, Oyuklu, Tepe ve Kayacık mahalleleri, Hani'nin  Topçular, Dicle'nin Yokuşlu ve Kulp'un Bayır ve Aygün mahallelerine taşındı.

Siirt

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığından havalanan askeri helikopterler,  Eruh, Pervari ve Şirvan ilçe merkezlerinden seçim görevlileri ve oy pusulalarının  bulunduğu torbaları aldı.

Helikopterler, güvenlik gerekçesiyle seçim görevlilerini ve oy  pusulalarını 3 ilçedeki 12 seçim bölgesine götürdü.

Görevlilerin, oy kullanma işlemi sonrası yeniden helikopterle alınıp  ilçe merkezlerindeki ilçe seçim kurulu başkanlıklarına bırakılacakları  öğrenildi.

 

 

ETİKETLER