Oturma eylemi yapan 2 aile daha evladına kavuştu!

AA |  27 Şubat 2020 Perşembe - 12:04 | Son Güncelleme : 27 02 2020 - 12:04

Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan 2 aile, güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu evlatlarına kavuştu.


Ailelerin de desteğiyle yürütülen ikna çalışmaları sonucu terör örgütü  PKK'dan kaçan teröristlerin teslim olmaları devam ediyor.
 
Diyarbakır, İzmir ve Mardin İl Jandarma komutanlıklarının yürüttüğü  ikna çalışmaları sonucu dün örgütten kaçan ve güvenlik güçlerine teslim olan 5  teröristten "Hevi Çiyan" kod adlı terörist Halise Aptekin ve "Çektari Çiyayi" kod  adlı Mehmet Emin Alkan, Diyarbakır'da aileleriyle buluştu.
 
Diyarbakır'ın Çınar ilçesinden 5 yıl önce 16 yaşında dağa kaçırılan  kardeşi Mehmet Emin Alkan için oturma eylemi yapan ağabey Mehmet Nur Alkan ile  Mardin'in Dargeçit ilçesinden gelerek 6 yıl önce dağa götürülen kızı Halise  Alptekin (32) için oturma eylemi yapan Şahize Altınkaynak'a müjdeli haber  verildi.
 
Diyarbakır Jandarma Komutanlığına gelen anne Cahide ve ağabey Mehmet  Nur Alkan Mehmet Emin Alkan'a, anne Şahize Altınkaynak da yıllardır hasret  kaldığı evladı Halise Alptekin'e sarıldı ve gözyaşı döktü.
 
Evladına kavuşan aile sayısı 11'e yükseldi
 
Anne Hacire Akar'ın ardından Hatice Ceylan 4 yıl önce dağa kaçırılan  oğlu Cafer'e, Hüsniye Kaya kızı Mekiye Kaya'ya, babaanne Halime Kadran torunu  İbrahim Halil Kadran'a, baba Metin Açan oğluna, baba Nizamettin ve anne Aslıhan  Eşrefoğlu 5 yıllık hasretin ardından oğullarına, anne Gevriye Ayhan kızı  Pelda'ya, baba Melik ve anne Melek Aslan da 6 yıllık özlemden sonra güvenlik  güçlerine teslim olan oğlu Volkan'a, anne Muhteber Birlik ise 5 yıl önce 14  yaşında dağa kaçırılan oğlu Veysi'ye kavuşmuştu.
 
Anneler Cahide Alkan ve Şahize Altınkaynak'ın evlatlarının da güvenlik  güçlerine teslim olmasıyla Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan  ailelerden evladına kavuşanların sayısı 11'e yükseldi.