Otomotiv devinden '2022' kararı! Tümü elektrikli ya da hibrit olacak

AA |  23 Ekim 2019 Çarşamba - 15:50 | Son Güncelleme : 23 10 2019 - 15:50

2022 yılında tüm modellerinin elektrikli veya hibrit olmasını hedefleyen Honda, 3 yıl içinde 6 yeni modelden oluşan yeni bir seri sunacak.


Honda açıklamasına göre, şirket, geliştirdiği elektrikli ve hibrit  teknolojilerine duyduğu güvenle 'Elektrik Vizyon' stratejisini hızlandırdı.  
 
Amsterdam’da düzenlenen 'Elektrik Vizyon' toplantısında Honda Motor Avrupa  Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Gardner tarafından yapılan açıklama kapsamında,  daha önce tüm modellerin elektrikli ve hibrit olması için 2025 yılı olarak  belirlenen hedef, 2022 yılına çekildi.                  
 
Bu hedef kapsamında 36 ay içinde elektrikli veya hibrit motora sahip 6  yeni model sunacak olan Honda ayrıca tüm elektrikli veya hibrit araçlarını aynı  küresel isim altında birleştirecek yeni "e: Teknoloji" markasını da hayata  geçirdi.                  
 
Bu strateji kapsamında üretilecek tüm modeller "e:Technology" markası  altında olacak. "e:Technology" markası altında üretilen ve "e:HEV" logosu taşıyan  ilk model ise yeni nesil Jazz oldu.                
Honda'nın küçük sınıftaki temsilcisi, bir ilke imza atarak gelişmiş  iki motorlu hibrit teknolojisini standart olarak kullanıma sunuyor. B Hatchback  segmentinin en popüler üyesi olan Honda Jazz'ın yeni nesli bugüne kadar olduğu  gibi küçük sınıfın iyi kabin genişliğini ve konfor seviyesini sunmaya devam  ederken aynı zamanda "elektrikli araçlara özgü" sürüş dinamiklerini, gelişmiş  teknolojileri ve güvenlik özelliklerini taşıyor.                 
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Tom Gardner, 2020 yılında Avrupa  pazarında satışa çıkacak olan "Honda e" ile yeni nesil Honda Jazz’ın "Elektrik  Vizyon" stratejisinin öncü modelleri olduğunu belirterek, "Elektrifikasyondaki bu  değişim, model dizilişimizin yüzünü önemli ölçüde değiştirecek. İki motorlu  hibrit teknolojimiz model yelpazemize yayılacak ve daha fazla elektrikli veya  hibrit ürünü pazara sunacağız." ifadesini kullandı.                
 
Yeni Honda Jazz Avrupa'da ilk kez iki motorlu hibrit güç ve aktarma  sistemi ile satışa sunulacak.        
 
Sistem etkileyici ve akıcı bir sürüş performansı ile son derece  gelişmiş yakıt ekonomisini bir arada sunuyor. Yeni Honda Jazz için geliştirilen  yeni hibrit sistem yumuşak, akıcı ve gaz emirlerine çabuk cevap veren canlı ve  atak bir sürüş deneyimi sunuyor.                   
 
Jazz’ın yeni "Crosstar" versiyonu tanıtıldı                                 
 
Honda, yeni nesil Jazz ile birlikte daha çok "crossover" tasarımından  hoşlanan kullanıcılara hitap eden yeni "Crosstar" versiyonunu da ürün gamına  dahil ediyor.                
 
Honda, elektrik vizyon stratejisini 3 yıl öne çekti. 2022 yılında tüm  modellerinin elektrikli veya hibrit olmasını hedefleyen Honda, 3 yıl içinde 6  yeni modelden oluşan yeni bir seri sunacakStandart versiyon ile aynı hibrit güç  ve aktarma sistemi ve iç mekan tasarım özelliklerine sahip olan yeni Crosstar  daha fazla yerden yükseklik, daha özgün bir ön ızgara tasarımı, su geçirmeyen  döşemeler ve entegre tavan barları gibi donanım farklılıklarıyla standart  versiyonlardan ayrılıyor.                
 
Öte yandan Honda, Avrupa'nın önde gelen enerji tedarikçisi Vattenfall  ile işbirliğini de ilan ederek Avrupa için enerji yönetiminde bir sonraki adımını  da açıkladı. Şirket, Vattenfall ile yenilenebilir enerjiden yararlanan ve  özellikle elektrikli otomobil kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış esnek  enerji sözleşmelerini hayata geçirmek için niyet mektubu imzaladıklarını duyurdu.                    

ETİKETLER

honda otomobil