Otomobil meraklılarının yarattığı 5 etkileyici araç 31 Ekim, 22:42'de eklendi

Normalde yeni bir otomobil modeli geliştirmek milyonlarca dolara mal oluyor. Ancak bazı otomobil meraklıları ellerindeki kaynakları kullanarak kendi zevklerine göre araçlar üretti. İşte beş etkileyici tasarım.

1. Fahrradi Farfalla FFX
Gaz pedalı yerine bisiklet pedalı… Bu bisiklet-otomobil aslında göründüğü gibi değil. Sanatçı Hannes Langeder, farklı Ferrari modellerinden esinlenerek iki kişilik bir pedallı otomobilin üzerine mukavvadan bir gövde yerleştirmiş. Muhtemelen dünyanın en yavaş yarış otomobili olan bu araç, yavaş araç sürenlerin kullandığı şeritte gitmek zorunda.
2. Tabby
İtalyan firması OSVehicle iki yıl önce tüketiciler tarafından monte edilebilecek bir elektrikli otomobili tanıttı. İnternetten sipariş edilebilen bu otomobil bir saat içinde monte edilebiliyor. Yani bir nevi açık kaynak bir araç. Planlar internette herkese açık ve daha da geliştirilebilir. Tabby EVO adı verilen en son model ise 11 bin euro civarında tutuyor.
3. Filandi Ever S
İtalyan otomobil tamirathanesi sahibi Moreno Filandi, süper bir otomobil almayı başaramayınca kendi aracını kendi yapmış. 4 yıl içinde, Mercedes SL’in ana bölümlerini alıp onu geleceğin otomobiline dönüştürmüş. Alüminyum gövdenin tasarımı gelenekselin çok dışında…
4. Cosmotron
Bu otomobil bir bilim kurgu filmi için icat edilmişe benziyor. Pleksiglass üst bölümü ve krom altı silindirli motoru ile Cosmotron oldukça ilgi çekici. Bu eşsiz aracın yaratıcısı İngiliz marangoz Paul Bacon. Bacon bu rüya otomobili için bahçesindeki hangarda 18 ay çalışmış.
5. Brutus
Aracın 750 beygir gücündeki motoru kaportanın altında. Brutus, 1920’lerden kalma bir uçağın motoruyla, 1907 yılından bir yarış otomobilinin gövdesinin birleşiminde oluşuyor. Araç, Almanya’nın Sinsheim kentindeki Auto & Technik Museum’dan bir ekip tarafından yapılmış. Kaynak: DW Türkçe...